Trwa nabór przedszkoli i szkół podstawowych na nowy rok szkolny 2022/2023 do programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Zapisy będą prowadzone do 4 października.

Czerwcowy program filmowych Rejsów obfituje w tytuły adresowane do młodego widza z powodów oczywistych, bo i okazji nie brakuje: Dzień Dziecka, zbliżające się wakacje oraz pierwsze turnusy półkolonijne.

Od 26 września do 4 października 2020 odbędzie się 7. Międzynarodowy Festiwal Filmowy KINO DZIECI. To wydarzenie skierowane do młodych widzów, a jego ideą jest prezentowanie wartościowych filmów, które wyróżniają się walorami edukacyjnymi, artystycznymi oraz produkcyjnymi. W tym dniach wszystkie festiwalowe tytuły będą również dostępne na przedpołudniowych seansach dla grup szkolnych.

W lutowej ofercie kina REJS znajduje się dużo interesujących filmów, które doskonale można wykorzystać w pracy z uczniem, nie tylko na lekcji wychowawczej, a także na lekcji języka polskiego bądź historii. Są to filmy wartościowe zarówno pod względem artystycznym, jak i edukacyjnym. Stanowią doskonały punkt wyjścia do pogłębionej rozmowy o problemach świata współczesnego, rodziny, dojrzewania i relacji rówieśniczych. Filmy te mówią o odpowiedzialności, tolerancji, różnicach kulturowych i pokoleniowych...

Z dumą i satysfakcją informujemy zainteresowanych uczniów, rodziców i nauczycieli ze Słupska i okolic, że w bieżącym roku szkolnym kontynuujemy współpracę z Nowymi Horyzontami Edukacji Filmowej.