25 listopada 2021 gościem DKF Projekcja była reżyserka Katarzyna Klimkiewicz, która spotkała się z widzami po pokazie obrazu "Bo we mnie jest seks".

W czwartek, 2 września 2021 o godz. 18:00, w ramach spotkań DKF PROJEKCJA miało miejsce wyjątkowe wydarzenie - pokaz filmu "Poza skałami", którego premiera odbyła się niemal 100 lat temu. Nawiązując jednocześnie do konwencji pokazów z epoki kina niemego, seansowi w kinie Rejs towarzyszyła muzyka wykonywana na żywo przez grupę Horny Trees.

W ramach spotkań DKF Projekcja, 17 czerwca o godz. 18:00, odbył się pokaz obrazu "Proste rzeczy" z udziałem reżysera Grzegorza Zaricznego.

4 marca 2021 gościem DKF PROJEKCJA był taternik, alpinista, polarnik, żeglarz, publicysta i fotograf Michał Kochańczyk. Pretekstem do spotkania i rozmowy był pokaz filmu "Ściana cieni".

W czwartek, 25 lutego 2021, w ramach spotkań Dyskusyjnego Klubu Filmowego PROJEKCJA odbył się przedpremierowy pokaz animacji "Zabij to i wyjedź z tego miasta", a zaraz po nim rozmowa z reżyserem Mariuszem Wilczyńskim, którą prowadziła dziennikarka i krytyczka filmowa Adriana Prodeus.

29 listopada 2020 w ramach spotkań DKF Projekcja gościliśmy reżyserkę Darię Woszek i aktorkę Helenę Sujecką. Okazją do rozmowy, którą prowadziła Elwira Rewińska, był przedpremierowy pokaz filmu "Maryjki", a pretekstem kończący się właśnie festiwal Miejsce Kobiet.

16 grudnia 2018 widzowie DKF PROJEKCJA mieli okazję zobaczyć na przedpremierowym pokazie film "Dowłatow", a po seansie spotkać się i porozmawiać z odtwórczynią głównej roli żeńskiej, Heleną Sujecką, aktorką wywodzącą się ze Słupska.