Jak rozmawiać o migracji? - debata PO FILMIE "Zielona granica"

Film
Termin: 2023-09-24 15:00

Miejsce: kino REJS, Emcek, aleja 3 Maja 22

W niedzielę, 24 września, po pokazie filmu "Zielona granica" w reżyserii Agnieszki Holland zachęcamy do odwiedzenia Kawiarenki Obywatelskiej. Wraz z zaproszonymi gośćmi będziemy zastanawiać się "Jak rozmawiać o migracji?". Początek pokazu o godzinie 15.00. Debata odbędzie się w sali Tango (wejście z holu kina Rejs).

 

 W trakcie debaty pragniemy poruszyć niełatwy temat migracji, która stanowi dzisiaj źródło głębokich podziałów w kraju, Europie i na świecie. Dyskusja pozwoli na wymianę różnych argumentów i umożliwi spojrzenie na problematykę migracyjną z wielu perspektyw. Z jednej strony warto rozbudzać postawę empatii i zrozumienia, z drugiej należy uruchomić myślenie o praktycznym podejściu do kwestii migracji. Chcielibyśmy wspólnie zastanowić się nad sposobami konstruktywnego rozwiązywania sporu i porozmawiać o skutecznych sposobach radzenia sobie z dzisiejszym i przyszłymi kryzysami migracyjnymi w wielu miejscach na świecie, które wydają się być nieuniknione.

 

Gośćmi spotkania będą adwokatka Kinga Dagmara Siadlak i dziennikarz Dariusz Rosiak, a rozmowę poprowadzi dr Grzegorz Piekarski.

Kinga Dagmara Siadlak - absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. W 2011 r. ukończyła aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Koszalinie i od tego roku prowadzi indywidualną kancelarię w Słupsku. Wiceprezeska zarządu w Fundacji Kongres Obywatelskich Ruchów Demokratycznych, założycielka i prezeska Stowarzyszenia Adwokackiego Defensor Iuris.

Dariusz Rosiak – polski dziennikarz radiowy i prasowy, reportażysta, twórca i główny prowadzący "Raportu o stanie świata". Dziennikarz Roku 2020 w konkursie Grand Press, nominowany do Nagrody Literackiej „Nike” 2016.

Dr Grzegorz Piekarski - adiunkt w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Pomorskiego w Słupsku, edukator antydyskryminacyjny, członek Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej.

Organizatorami Kawiarenki Obywatelskiej są: Europe Direct Słupsk, Centrum Inicjatyw Obywatelskich i kino Rejs Słupskiego Ośrodka Kultury.

 

bilety: 18, 15, 13 zł dostępne w kasie kina oraz online:

ecobilet emcek

 

 

Zielona granica plakat mały23 września, godzina 20.00
24, 28 września, godzina 15.00
26 września, godzina 17.00
27, 29 września, godzina 20.30

ZIELONA GRANICA

Polska, Czechy, Francja, Belgia 2023, 147 min
reżyseria: Agnieszka Holland
scenariusz: Maciej Pisuk, Gabriela Łazarkiewicz-Sieczko, Agnieszka Holland
obsada: Jalal Altawil, Maja Ostaszewska, Tomasz Włosok, Behi Djanati Atai, Dalia Naous, Jaśmina Polak, Joely Mbundu, Marta Stalmierska, Agata Kulesza, Maciej Stuhr, Magdalena Popławska

„Zielona Granica” jest opowieścią fikcją, ale scenariusz filmu powstał na podstawie prawdziwych wydarzeń, które dzieją się tuż obok nas. Przygotowania do filmu objęły setki godzin analizy dokumentów, wywiadów z uchodźcami, strażnikami granicznymi, mieszkańcami pogranicza, aktywistami i ekspertami. Przejmująco aktualna „Zielona granica” to kino zaangażowane w istotny i aktualny temat. Kino, które otwiera oczy, trafia prosto w serce i nikogo nie pozostawia obojętnym.
„Zielona granica”, najnowsze dzieło trzykrotnie nominowanej do Oscara Agnieszki Holland, znalazło się wśród filmów zakwalifikowanych do Konkursu Głównego 80. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. To opowieść o tym, że każdy z nas może nieoczekiwanie znaleźć się w sytuacji granicznej i zostać zmuszony dokonywać wyborów pomiędzy dobrem a złem.

24 września – KAWIARENKA OBYWATELSKA: debata po filmie z udziałem gości

 

Telefon
507 846 243
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Terminy


  • 2023-09-24 15:00