Nie zawsze martwa natura - wernisaż wystawy Beaty Samborskiej

Film
Termin: 2024-05-16 17:00

Miejsce: kino REJS, Emcek, aleja 3 Maja 22

 

Serdecznie zapraszamy w czwartek 16 maja
na otwarcie wystawy fotografii autorstwa Beaty Samborskiej
"Nie zawsze martwa natura".

Wernisaż odbędzie się w sali Tango w Emceku
(wejście z holu kina Rejs)
o godzinie 17.00.

 

Od autorki: Z fotografią miałam do czynienia od dzieciństwa. Mój dziadek fotografował głównie życie rodzinne, sam wywoływał zdjęcia tworząc tymczasową ciemnię w łazience. Często mu towarzyszyłam i niesamowicie mnie to fascynowało. Mój ojciec najczęściej fotografował podczas wakacji, podróży czy wycieczek. Oprócz pamiątek "my na tle czegoś ciekawego" fotografował przede wszystkim miasta, zabytki i przyrodę.

 

Już w dzieciństwie podczas wyjazdów rodzinnych, a później też samodzielnych, tato "wypożyczał" mi aparat i sama próbowałam fotografować. Wtedy były to wyłącznie zdjęcia pamiątkowe, ale zaczęłam już zwracać uwagę na właściwą kompozycję. W okresie studiów zauważyłam, że moje zdjęcia różnią się pod względem kompozycji od zdjęć znajomych. Poza starannym doborem kadrów nie wciągnęłam się jednak nigdy w tajniki fotografii polegające na ustawianiu parametrów ekspozycji. Pasja przyszła wraz z rozwojem fotografii cyfrowej, która pozwala na dowolne kadrowanie i przetwarzanie parametrów zdjęcia. Nie oznacza to, że moje zdjęcia to wyłącznie wytwór obróbki komputerowej, nadal najważniejsze jest znalezienie i uchwycenie interesującego kadru. Nie robię zdjęć przypadkowych. Jestem architektem i architektura stanowi główny temat moich zdjęć. Jednak ciekawych faktur szukam wszędzie, również w przyrodzie, wnętrzach, przedmiotach codziennego użytku.

 

 

Telefon
507 846 243
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Terminy


  • 2024-05-16 17:00