Stowarzyszenie Triny Papisten oraz kino REJS Młodzieżowego Centrum Kultury serdecznie zapraszają w dniach 25 - 30 listopada 2014 na 9. edycję festiwalu MIEJSCE KOBIET. W programie: seanse filmowe, koncert akustyczny, kurs wizażu, zajęcia z rękodzieła artystycznego, coaching i warsztaty psychologiczne oraz spotkania i rozmowy.

Słupsk, 25 - 30 listopada 2014

9. edycja festiwalu

 

Stowarzyszenie Triny Papisten oraz kino REJS Młodzieżowego Centrum Kultury serdecznie zapraszają w dniach 25 - 30 listopada 2014 na 9. edycję festiwalu MIEJSCE KOBIET. W programie: seanse filmowe, koncert akustyczny, kurs wizażu, zajęcia z rękodzieła artystycznego, coaching i warsztaty psychologiczne oraz spotkania i rozmowy.

WARSZTATY i SPOTKANIA

25 listopada /wtorek/, godz. 17.00 - 21.00

COACHING INDYWIDUALNY

prowadzenie: Agnieszka Biernacka
miejsce: sala TANGO, MCK, al. 3 Maja 22
zapisy: tel. 0-59 8435 434, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
zajęcia bezpłatne

Coaching to forma wsparcia we wprowadzaniu zmian w dowolnych sferach życia człowieka. Wykorzystywane są przy tym różnorodne narzędzia, które wzmacniają skuteczność dochodzenia do celu. Przynoszą one zamierzone efekty zarówno w pracy nad rozwojem osobistym, jak i w zarządzaniu projektem, przedsiębiorstwem czy instytucją. Coaching pomaga znaleźć swoje własne rozwiązanie, dodaje skrzydeł, daje moc sprawczą, chęć do działania i pozytywną energię.

Agnieszka Biernacka - członkini Stowarzyszenia Triny Papisten, trenerka biznesu, coach, wykładowca. Obszarem zainteresowań i działań zawodowych jest szeroko pojęte zarządzanie zasobami ludzkimi - motywowanie, coaching i mentoring, budowanie zespołu, kultura organizacyjna, kreatywność zespołowa i indywidualna oraz strategia wywierania wpływu. Jest adeptką i entuzjastką Psychologii Zorientowanej na Proces oraz posiada certyfikat coacha Erickson College International, posiada ponadto certyfikat instruktora MBSR (redukcja stresu oparta na uważności). Podczas pracy wykorzystuje wiele form i technik pracy grupowej i indywidualnej inspirując się metodą dramy, psychologią procesu oraz dobrymi praktykami biznesowymi, narzędziami NLP i metodologią zarządzania projektami.

25 listopada /wtorek/, godz. 17.30

ACOUSTIC DUO albo Half Back Balloon

koncert Klaudii Janus i Kamili Bilińskiej
miejsce: herbaciarnia FilAR?T, ul. Filmowa 5
wstęp bezpłatny

Klaudia (wokal) i Kamila (gitara akustyczna) należą do słupskiego zespołu Black Balloon. Specjalnie na Miejsce Kobiet przygotowały wyjątkowy projekt akustyczny. W czasie koncertu w klimatycznej herbaciarni FilAR?T usłyszymy covery przebojów muzyki rozrywkowej oraz autorskie utwory zespołu Black Balloon.

26 listopada /środa/, godz. 18.00 ? 20.00

POROZMAWIAJMY O PSYCHOTERAPII

spotkanie otwarte z psycholożką
prowadzenie: Żaneta Paszkowska
miejsce: sala TANGO, MCK, al. 3 Maja 22
zajęcia bezpłatne, bez zapisów

Na spotkaniu zostaną poruszone między innymi takie tematy jak: czym różni się konsultacja psychologiczna od psychoterapii? Czy psychoterapeuci mają kozetki? Mowa będzie o różnych szkołach psychoterapii: behawioralno-poznawczej, systemowej, psychodynamicznej i psychoanalitycznej. Będziemy się zastanawiać, kiedy potrzebny jest psychiatra, a kiedy psycholog oraz w czym może nam pomóc psychoterapia?

Żaneta Paszkowska - członkini Stowarzyszenia Triny Papisten, psycholożka, psychoterapeutka, trenerka, coach. Pracuje z osobami dorosłymi, młodzieżą i rodzinami z dziećmi. Prowadzi terapię indywidualną, par i rodzin oraz coaching indywidualny. Pomaga osobom doświadczającym depresji, lęków, poczucia osamotnienia, braku sensu życia, braku motywacji do działania, zaburzeń odżywiania i wielu innym. Wspiera w rozwoju osobistym i realizacji własnych marzeń i potrzeb. Ukończyła Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej, Szkołę Treningu Warsztatu Psychologicznego w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA w Warszawie, Kurs Terapii Behawioralno-Poznawczej Dzieci i Młodzieży w Centrum CBT w Warszawie. Prowadzi również warsztaty psychologiczne m.in. komunikacja interpersonalna, asertywność, radzenie sobie ze stresem, autoprezentacja, rozwój osobisty, szkoła rodziców i inne.

27 listopada /czwartek/, godz. 17.00 - 19.00

MAKIJAŻ KROK PO KROKU

warsztaty wizażu
prowadzenie: Agnieszka Kulis, Małgorzata Hondo
miejsce: sala TANGO, MCK, al. 3. Maja 22
zapisy: tel. 0-59 8435 434, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
zajęcia bezpłatne

W ramach warsztatów makijażowych zapewniamy: miniwykład ?4 kroki pielęgnacji twarzy?, pokaz profesjonalnego makijażu ze wskazówkami dotyczącymi doboru kosmetyków kolorowych dla poszczególnych ?typów kolorystycznych? urody oraz kilka słów na temat ?Kobieta w świecie multi level marketingu (MLM)?. Podczas zajęć prowadzone będą porady i konsultacje indywidualne w zakresie wykonania makijażu. Pokaz będzie zrealizowany na bazie kosmetyków i know how renomowanej szwedzkiej firmy Oriflame.

Agnieszka Kulis - wiceprezeska Stowarzyszenia Triny Papisten. Od 13 lat prowadzi firmę konsultingowo-szkoleniową ISOPROJEKT. Konsultantka i trenerka w zakresie wdrażania znormalizowanych systemów zarządzania, prowadzi ponadto doradztwo w zakresie wizerunku biznesowego.
Małgorzata Hondo - konsultantka Oriflame z wieloletnią praktyką, specjalistka w zakresie makijażu.

28 listopada /piątek/, godz. 17.00 - 20.00

ABC prowadzenia szkoleń

prowadzenie: Aleksandra Klimczuk
miejsce: sala TANGO, MCK, al. 3 Maja 22
zapisy: tel. 0-59 8435 434, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
zajęcia bezpłatne

Warsztaty skierowane są do osób zainteresowanych pracą z grupą, zarówno tych, które nigdy nie występowały w roli trenera/trenerki, jak i takich, które mają już za sobą drobne doświadczenia prowadzenia spotkań i szkoleń. Podczas warsztatów będzie można w praktyce przekonać się, na czym polega praca trenera i jakie wyzwania za sobą niesie. Będzie to również okazja do poznania podstawowych narzędzi i metod szkoleniowych, które wpływają na skuteczność przekazywanej wiedzy i informacji.

Aleksandra Klimczuk - członkini Stowarzyszenia Triny Papisten, trenerka i konsultantka zarządzania, coach. Posiada Międzynarodowy Certyfikat w zakresie Treningu, Uczenia się i Rozwoju Thames Valley University oraz Certyfikat Professional Coach. Od 2002 roku realizuje projekty doradczo-szkoleniowe oraz prowadzi treningi z zakresu zarządzania projektami, przywództwa, zarządzania zespołem, komunikacji w organizacji i zarządzania zmianą. Wykładowczyni Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej w Sopocie w ramach studiów podyplomowych Akademii rozwoju umiejętności trenerskich.

29 listopada /sobota/, godz. 13.00 ? 16.00

WARSZTATY ARTYSTYCZNE - bransoleta ?ELENA?

prowadzenie: Swietłana Karimowa
miejsce: sala TANGO, MCK, al. 3 Maja 22
zapisy: tel. 0-59 8435 434, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
warsztaty płatne (w kasie kina): 25,00 zł (cena promocyjna, obejmująca tylko koszt zakupów materiałów)

Podczas trzygodzinnych zajęć uczestnicy warsztatów poznają tajniki tworzenia bransoletki ?Elena? z modnych koralików typu super-duo i brick. Bransoletka, choć prosta w wykonaniu, jest niezwykle efektowna i będzie oryginalnym i cennym, bo własnoręcznie wykonanym, prezentem z okazji zbliżających się Świąt. Warsztaty przeznaczone są dla osób początkujących, zapraszamy zarówno młodzież, jak i osoby dorosłe. Organizator zapewnia wszelkie niezbędne materiały i narzędzia. Od uczestników kursu nie są wymagane żadne umiejętności ani doświadczenie w pracy z koralikami. Wystarczy dobry humor i krztyna cierpliwości.

Swietłana Karimowa - artystka, projektantka biżuterii koralikowej i doświadczona instruktorka, właścicielka firmy ?ART-STUDIO SKARBY RĘKODZIEŁA?. Jej prace, znane nie tylko w Polsce, ale i za granicą, były wielokrotnie nagradzane w międzynarodowych konkursach rękodzieła artystycznego. Więcej o Swietłanie Karmowej i jej pasji można dowiedzieć się na blogu internetowym, tam również znajduje się galeria jej prac.

.

29 listopada /sobota/, godz. 17.00 ? 19.00

EXIT

pokaz filmów paradokumentalnych
wprowadzenie: Jennifer Senezan
miejsce: sala TANGO, MCK, al. 3 Maja 22

?EXIT? to dwa promowane przez MTV paradokumentalne filmy dotyczące zjawiska handlu ludźmi, skierowane do młodzieży. Marka MTV przyłączyła się do walki ze współczesnym niewolnictwem i handlem ludźmi. Dzięki ogromnej oglądalności i rozpoznawalności MTV łączy młodych ludzi na całym świecie. Młodzież jest najbardziej narażona na handel ludźmi, ale jednocześnie dysponuje najpotężniejsza siłą, aby go zakończyć. Młodzi ludzie to nasi przyszli liderzy i przywódcy zmian. Poprzez wzmocnienie ich pozycji w celu podniesienia świadomości na temat współczesnego niewolnictwa, mogą chronić siebie, przyjaciół, znajomych i zapewnić, że przyszłe pokolenia będą żyć w świecie wolnym od niewolników.

Jennifer Senezan - ekspertka w obszarze zapobiegania handlowi ludźmi i wspierania ofiar. Studiowała kryminologię na Uniwersytecie w Greenwich. Współpracowała z Victim Organisation, zrzeszającą ofiary przestępstw w Wielkiej Brytanii. Działała w licznych fundacjach i stowarzyszeniach, niosąc praktyczną pomoc i udzielając wsparcia emocjonalnego ofiarom przemocy domowej, napaści na tle seksualnym oraz handlu ludźmi. Obecnie współpracuje ze Stowarzyszeniem Triny Papisten prowadząc w szkołach warsztaty na temat zapobiegania współczesnemu niewolnictwu.

KOBIETA METAMUZYCZNA

rozmowy Artura Cieślara
Wydawnictwo Barbelo 2014

Ta książka to wyjątkowy zbiór 12 rozmów z powszechnie znanymi, podziwianymi i lubianymi kobietami polskiej sceny muzycznej. Rozmówczyniami autora są między innymi: Grażyna Auguścik, Urszula Dudziak, Katarzyna Groniec, Krystyna Janda, Katarzyna Nosowska, Sława Przybylska i Magda Umer. Historie bohaterek świadczą o odważnych wyborach, o konsekwencji w spełnianiu swych marzeń, o wielkiej pasji, jaką jest dla nich muzyka. W tle wszystkich rozmów rozbrzmiewają pytania o to, jak żyć mądrze i pięknie, jak rozniecać wewnętrzny rezerwuar sił oraz inspiracji, jak dobrze przejść przez życie, pomimo świadomości nieuchronnego przemijania. ?Kobieta metamuzyczna? przemawia niczym barwnie skomponowana mozaika, pełna osobistych zwierzeń, wspomnień z dzieciństwa, subtelnych prób opisania istoty muzycznej wrażliwości i tego, co porusza najdelikatniejsze struny kobiecej psychiki.

Książka będzie do kupienia w promocyjnej cenie w trakcie trwania całego festiwalu w kasie kina REJS. Ponadto w sobotę, 29 listopada, o godz. 19.00 zapraszamy do O.T. RONDO na koncert Grażyny Auguścik. Po koncercie - możliwość zakupienia książki i uzyskania autografu artystki.

SEANSE FILMOWE

25 listopada, godz. 18.00
27, 29 listopada, godz. 20.00

MAPY GWIAZD

Maps to the Stars
Francja, Kanada, Niemcy, USA 2014, 111 min.
reżyseria: David Cronenberg
scenariusz: Bruce Wagner
zdjęcia: Peter Suschitzky
obsada: Julianne Moore, Mia Wasikowska, Olivia Williams, John Cusack, Robert Pattinson

Rodzina Weissów jest wzorcowym przykładem hollywoodzkiej dynastii. Senior rodu, doktor Stafford, to uznany autorytet, który zbił fortunę na poradnikach. Jego żona, Cristina, jest przede wszystkim skupiona na karierze 13-letniego syna Benjiego. Nastoletni Benjie właśnie zakończył kurację odwykową, którą rozpoczął w wieku 9 lat. Jego siostra Agata niedawno wróciła z sanatorium, w którym leczyła się z piromanii.
?Nowy film Davida Cronenberga to jedna z najbardziej bezlitosnych satyr na Hollywood w historii kina i zarazem przejaskrawiony, kiczowaty portret rozpadu świata, w którym najważniejszą walutą jest kłamstwo. Cronenberg drwi z języka bohaterów i z ich fałszywych póz, z całego systemu i z tworzących go jednostek, z libertyńskiego stylu życia i filmowego modelu produkcyjnego, podyktowanych marketingowymi względami aktów filantropii i kursów odnowy duchowej. /Michał Walkiewicz. filmweb/

26 listopada, godz. 18.00

O KROK OD SŁAWY

Twenty Feet From Stardom
USA 2013, 91 min.
reżyseria: Morgan Neville
scenariusz: Morgan Neville
zdjęcia: Nicola Marsh , Graham Willoughby
obsada: Lou Adler, Sting, Patti Austin, Merry Clayton, Sheryl Crow, Mick Jagger

Miliony osób znają ich głosy, ale nikt nie zna ich imion. W swoim nowym, wciągającym filmie "O krok od sławy", Morgan Neville rzuca światło na prawdziwe historie chórzystek i chórzystów skrytych za sukcesami największych gwiazd muzyki 21. wieku. Triumfalny i jednocześnie chwytający za serce obraz jest zarówno hołdem złożonym głosom, które ukształtowały i wystylizowały muzykę popularną, a także odzwierciedleniem konfliktów, poświęceń i sukcesów tych, których kariera polegała na współbrzmieniu z innymi. Ci utalentowani artyści reprezentują różne style, gatunki i epoki muzyki popularnej, ale każdy może podzielić się swoją niepowtarzalną i bardzo osobistą historią o życiu i karierze w cieniu sław. Z archiwalnymi materiałami filmowymi i niezrównaną ścieżką dźwiękową film "O krok od sławy" może pochwalić się wywiadami z takimi artystami, jak Bruce Springsteen, Stevie Wonder, Mick Jagger czy Sting. Jednakże te światowej sławy postaci sceny muzycznej usuwają się w cień, by artyści drugoplanowi, ich życie i historie zajęły główne miejsce na scenie tego filmu.

26, 30 listopada, godz. 20.00
28 listopada, godz. 18.00

MAMA

Mommy
Kanada 2014, 140 min.
reżyseria: Xavier Dolan
scenariusz: Xavier Dolan
zdjęcia: Andre Turpin
obsada: Anne Dorval, Antoine-Olivier Pilon, Suzanne Clement, Alexandre Goyette, Patrick Huard

Owdowiała kobieta wychowuje samotnie agresywnego syna. Chłopak ma piętnaście lat i cierpi na ADHD. Wspólnie próbują związać koniec z końcem i stawić czoła problemom. Nieoczekiwanie w ich życiu pojawia się Kyla, tajemnicza sąsiadka mieszkająca po drugiej stronie drogi. Dziewczyna sprawia, że w życiu matki i syna znów pojawia się nadzieja na lepszą przyszłość.
?Dolan powraca do relacji matka-syn, którą eksplorował w swoim pierwszym, przełomowym filmie ?Zabiłem moją matkę". ?Mama" to filmowa kula emocji, film zrealizowany z typowo dolanowskim rozmachem, wysublimowaniem i dbałością o szczegóły, który dosłownie wyrywa widza z krzesła. Jednocześnie mimo ogromnego nacisku na formę, tym razem najważniejsza jest treść, a emocjonalna prawda ekranowych relacji jest przeszywająca i dojrzała.? /Anna Tatarska, Stopklatka/

27 listopada, godz. 18.00

ROXANNE

Roxanne
Rumunia 2013, 97 min.
reżyseria: Valentin Hotea
scenariusz: Ileana Muntean, Valentin Hotea
zdjęcia: Alexandru Sterian,
obsada: Şerban Pavlu, Diana Dumbrava, Mihai Călin, Anghel Damian

Akcja filmu Valentina Hotei rozgrywa się w 2009 roku. Główny bohater, Tavi, zgłosił się do rumuńskiego odpowiednika naszego IPN. U schyłku komunizmu w tym kraju był prześladowany przez bezpiekę. Teraz chce się dowiedzieć, kto na niego doniósł. Zamiast tego w dokumentach znajduje zapis zeznań Roksany, jego ówczesnej dziewczyny, a obecnie żony szkolnego przyjaciela. Ze złożonych przez nią wyjaśnień wynika, że w 1989 roku była w ciąży i że to Tavi jest ojcem. Mężczyzna jest zdumiony. Nie miał pojęcia, że 20-letni obecnie Victor może być jego synem. Nie potrafi przyjąć tego do wiadomości, zaczyna więc własne śledztwo, wciskając się w życie Victora, Roksany i jej męża.

28 listopada, godz. 20.30
29, 30 listopada, godz. 18.00

ZBLIŻENIA

Polska 2014, 76 min.
reżyseria: Magdalena Piekorz
scenariusz: Wojciech Kuczok, Magdalena Piekorz
muzyka: Adrian Konarski
zdjęcia: Marcin Koszałka
obsada: Joanna Orleańska, Łukasz Simlat, Ewa Wiśniewska, Andrzej Seweryn, Henryk Talar, Jacek Braciak

Po raz kolejny w swojej karierze Magdalena Piekorz postanawia przyjrzeć się trudnym relacjom międzyludzkim. Autorka "Pręg" i "Senności" tym razem zagląda za drzwi pięknego, acz zniszczonego dworku, w którym mieszkają samotna, starzejąca się matka i jej już 37-letnia córka. Kobiety łączy bardzo silna więź - za mocna, nawet toksyczna, o czym szybko się przekonujemy. Wiedzą o sobie wszystko, także to, gdzie uderzyć, by zabolało najmocniej. Marta nie potrafi się usamodzielnić. Aprobaty matki potrzebuje przy każdej decyzji. Nawet gdy po raz pierwszy spotyka się z mężczyzną poznanym przez internet, zaprasza go do domu - na kolację z mamą. Pępowiny nie odcina nawet wtedy, gdy wychodzi za mąż. Zamiast zdrowej, partnerskiej, opiekuńczej relacji, bohaterki tworzą sobie wzajemnie piekło miłości-nienawiści i ataków histerii. Rozbrzmiewający głosem "Martusiu, odbierz, tu mama!" telefon zawsze jest na pierwszym planie.

29, 30 listopada, godz. 16.00

WE ARE THE BEST!

Vi är bäst!
Dania, Szwecja 2013, 102 min.
reżyseria: Lukas Moodysson
scenariusz (na podstawie komiksu Coco Moodysson): Lukas Moodysson
zdjęcia: Ulf Brant?s
obsada: Mira Barkhammar, Mira Grosin, Liv LeMoyne

Sztokholm, 1982 rok. Bobo, Klara i Hedvig to zbuntowane 13-latki, które włóczą się po mieście i uważają, że ćwiczenia na w-fie to nuda. Są jednocześnie odważne, silne i bezkompromisowe, ale też niepewne siebie, dziwne i delikatne. Kiedy mama wychodzi do pubu, odgrzewają sobie paluszki rybne w tosterze, stawiają irokezy i piszą piosenki. Zakładają zespół punkowy, mimo że nie potrafią grać na żadnym instrumencie, a wszyscy twierdzą, że punk is dead.
"We Are the Best" jest w gruncie rzeczy opowieścią o dziewczynach, które dają popalić chłopakom i stawiają czynny opór stereotypom płciowym i kanonom urody. Kluczem do sukcesu filmu jest obsada. Moodysson świetnie prowadzi swoje dwie młodociane aktorki. Mira Barkhammar i Mira Grosin wcielają się w Bobo i Klarę z taką łatwością, jakby grały same siebie. To odpowiednio skontrastowane bohaterki: pierwsza jest bardziej zamknięta w sobie i wycofana, druga ? ekstrawertyczna i wyszczekana. Pierwsza mieszka samotnie z matką, druga żyje wśród rozkrzyczanych rodziców i rodzeństwa. Mimo tych różnic dziewczyny tworzą wspólny front. Reżyser pokazuje ich życie w serii scenek rodzajowych: a to kłótnia na szkolnej stołówce, a to niezręczna przygoda z alkoholem, a to spięcia z dorosłymi. W centrum filmu pozostaje jednak przyjaźń Klary i Bobo oraz ich wspólna walka ze światem.
Najnowszy film Moodyssona (?) to kino totalnie niepozorne, ale zarazem absolutnie mistrzowskie. Minimum środków, maksimum efektu. /Jakub Popielecki, film web/

bilety do kina: 12,00 (ulgowy), 15,00 zł (normalny)
kino REJS, Młodzieżowe Centrum Kultury, al. 3 Maja 22, Słupsk
www.kinorejs.emcek.pl, tel. 0-59 8435 434

zapisy na warsztaty (koraliki, wizaż, coaching, ABC szkoleń): tel. 0-59 8435 434, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
warsztaty koralikowe płatne: 25,00 zł
pozostałe propozycje bezpłatne