Zapraszamy do udziału w szóstej edycji Festiwalu MIEJSCE KOBIET, organizowanego przez Stowarzyszenie Triny Papisten oraz Młodzieżowe Centrum Kultury w Słupsku. W programie, jak co roku, znakomite filmy, warsztaty psychologiczne, coaching oraz kurs biżuterii koralikowej.

 

30 listopada - 4 grudnia 2011

edycja szósta

.

Zapraszamy do udziału w szóstej edycji Festiwalu MIEJSCE KOBIET, organizowanego przez Stowarzyszenie Triny Papisten oraz Młodzieżowe Centrum Kultury w Słupsku. W programie, jak co roku, znakomite filmy, warsztaty psychologiczne, coaching oraz kurs biżuterii koralikowej.

.

WARSZTATY PSYCHOLOGICZNE

.

Coaching. Co chcesz zmienić w swoim życiu?

30 listopada (środa), godz. 10.00 ? 14.00

sala TANGO MCK

Coaching to forma wsparcia we wprowadzaniu zmian w dowolnych sferach życia człowieka. Metoda ta wykorzystuje różnorodne narzędzia, które wzmacniają skuteczność dochodzenia do celu. Coaching pomaga znaleźć swoje własne rozwiązanie, dodaje skrzydeł, daje moc sprawczą, chęć do działania i pozytywną energię. Przynosi efekty zarówno w pracy nad rozwojem osobistym, jak i w zarządzaniu projektem, przedsiębiorstwem czy instytucją.

Prowadzenie: Agnieszka Kulis - członkini Stowarzyszenia Triny Papisten. Od 10 lat prowadzi firmę konsultingowo-szkoleniową ISOPROJEKT. Konsultantka i trenerka w zakresie wdrażania znormalizowanych systemów zarządzania (m.in. według ISO 9001, PNN 18001/OHSAS). Jako coach specjalizuje się w sesjach realizowanych według metodologii Erickson College International.

Skuteczne prowadzenie spotkań i prezentacji

30 listopada (środa), godz. 16.00 - 19.00

sala TANGO MCK

Warsztaty przeznaczone są dla osób, które pragną nabyć lub podnieść swoje kompetencje w zakresie prowadzenia różnorodnych spotkań i prezentacji. Udział w zajęciach pomoże planować i prowadzić różnego typu spotkania, a także skutecznie angażować oraz zarządzać uczestnikami takich spotkań.

Prowadzenie: Aleksandra Klimczuk - członkini Stowarzyszenia Triny Papisten. Konsultantka i trenerka zarządzania, od 2002 roku realizuje projekty doradczo?szkoleniowe, prowadzi warsztaty dla sektora prywatnego i publicznego, w tym także treningi dla trenerów. Posiada Międzynarodowy Certyfikat Trenera oraz Certyfikat Coacha.Specjalizuje się w zagadnieniach z obszaru zarządzania, komunikacji, rozwoju osobistego i zawodowego. Prowadzi szkolenia m.in. z zakresu: zarządzania zespołem, komunikacji w organizacji i zarządzania zmianą.

Uważność na co dzień - wstęp do Mindfulness

1 grudnia (czwartek), 15.30 ? 18.00

sala TANGO MCK

Na warsztaty zapraszamy osoby, które mają chęć trochę zwolnić i uważniej przyjrzeć się życiu z perspektywy ?tu i teraz?. Będziemy jeść rodzynki, relaksować się i medytować. Celem jest przybliżenie procesu redukcji stresu przez uważność i poznanie praktycznej strony Mindfulness ? rozumianej jako wspieranie w czynieniu nieświadomego-świadomym, towarzyszenie w drodze, w podejmowaniu odpowiedzialności za wszystko, co nas na niej spotyka, po to, by odzyskać poczucie pełni, którą jesteśmy i zawsze byliśmy.

Prowadzenie: Agnieszka Biernacka - członkini STP i jego wiceprezeska; trenerka biznesu, coach, wykładowca. Obszarem zainteresowań i jej działań zawodowych jest szeroko pojęte zarządzanie zasobami ludzkimi - motywowanie, coaching i mentoring, empowerment, budowanie zespołu, kultura organizacyjna, kreatywność zespołowa i indywidualna oraz strategia wywierania wpływu. Jest adeptką i entuzjastką Psychologii Zorientowanej na Proces oraz posiada certyfikat coacha Erickson College International. Obecnie jest w trakcie procesu certyfikacyjnego na instruktora MBSR (redukcja stresu oparta na uważności /Mindfulness). Podczas pracy wykorzystuje wiele form i technik pracy grupowej i indywidualnej inspirując się metodą dramy, psychologią procesu oraz dobrymi praktykami biznesowymi, narzędziami NLP i metodologią zarządzania projektami.

Proaktywność ? idę własną drogą

2 grudnia (piątek), godz. 16.00 - 19.00

sala TANGO MCK

Warsztaty będą okazją do chwili autorefleksji nad własną drogą życiową. Czy podążam tam, dokąd chciałam iść? To spotkanie ze sobą w celu zastanowienia się nad własną misją i wizją. To poznanie zasad pro aktywnego tworzenia własnej rzeczywistości.

Prowadzenie: Żaneta Paszkowska - członkini Stowarzyszenia Triny Papisten. Psycholożka, trenerka, coach. Prowadzi terapię indywidualną, par i rodzin oraz coaching indywidualny. Ukończyła Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej w Warszawie (specjalność ? społeczna psychologia kliniczna) oraz Szkołę Treningu Warsztatu Psychologicznego w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA w Warszawie. Umiejętności coacha zdobywała w Erickson College International i Wszechnicy Uniwersytetu Jagiellońskiego. Prowadzi warsztaty psychologiczne, m.in. z komunikacji interpersonalnej asertywności, radzenia sobie ze stresem, autoprezentacji, rozwoju osobistego, szkoły rodziców i inne.

Warsztaty dekoratorskie - biżuteria koralikowa dla początkujących

3 grudnia (sobota), godz. 12.00 - 15.00

sala TANGO MCK

Zapraszamy osoby zainteresowane amatorskim rękodziełem do zapoznania się z szydełkową metodą wyrobu biżuterii koralikowej. Każdy uczestnik zaprojektuje i wykona dla siebie oryginalną i niepowtarzalną bransoletkę z kolorowych koralików. Doświadczenie w pracy z koralikami nie jest wymagane.

Prowadzenie: Swietłana Karimowa - urodzona w Uzbekistanie, trzy lata temu w ramach repatriacji wraz z rodziną przeniosła się do Polski obecnie jest mieszkanką Słupska. Jej pasją jest wszelkiego rodzaju rękodzieło: prace na szydełku i na drutach, makrama i haft, ale największą miłością jest projektowanie i tworzenie biżuterii z koralików. Jej prace znane są nie tylko w Polsce, ale także zagranicą; brała udział (z sukcesem!) w internetowych konkursach międzynarodowych ?FASHION COLORWORKS 2010?, ?HAUTE COUTURE BEADING CONTEST 2010? oraz "FAIRY BEADS 2011". Więcej można dowiedzieć na blogu internetowym: skarbyrekodziela.blogspot.com.

.

.

Wszystkie zajęcia odbędą się w sali TANGO Młodzieżowego Centrum Kultury w Słupsku.

Coaching ma formę spotkań indywidualnych z trenerem, natomiast prezentacja, Mindfulness, proaktywność oraz koraliki odbędą się w grupach 10-15 osobowych.

Warsztaty psychologiczne są bezpłatne.
Kurs biżuterii koralikowej jest płatny 35,00 zł (w kasie MCK) od uczestnika.

.

Zapisy prowadzi i informacji udziela Dział Edukacji Filmowej Młodzieżowego Centrum Kultury:
tel.: 59 8435 434
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

.

PROGRAM FILMOWY

W IMIENIU DIABŁA

30 LISTOPADA (środa), GODZ. 18.00
1 GRUDNIA (czwartek), GODZ. 20.00
3 GRUDNIA (sobota), GODZ. 20.00

Polska 2011, 112 min.

reżyseria: Barbara Sass-Zdort
scenariusz: Barbara Sass-Zdort
muzyka: Michał Lorenc
zdjęcia: Wiesław Zdort
obsada: Katarzyna Zawadzka, Anna Radwan, Marian Dziędziel, Mariusz Bonaszewski, Roma Gąsiorowska, Elżbieta Karkoszka, Marzena Trybała

Szokująca historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Opowieść o kobietach, które znalazły się na granicy wiary i szaleństwa, miłości i pożądania.Żeński klasztor. Grupa zakonnic prowadzona przez zasadniczą Matkę Przełożoną próbuje chronić się przez grzesznym, zepsutym światem. Wkrótce na czele kobiet staje charyzmatyczny ksiądz Franciszek, który otworzy przed nimi nowe pojęcie Boga. Przeorysza razem z duchownym głosić będą prawdę, według której nie tylko duch, ale też ciało winno doświadczać Najwyższego... Niedługo potem wokół klasztoru pojawia się kolczasty drut, nikt już nie może wejść do środka, ani wyjść na zewnątrz. To, co dzieje się za murem pozostaje tajemnicą sióstr i księdza Franciszka. Tylko jedna z nich, Anna, wydaje się nie być do końca przekonana, co do nowej formy wyznawania wiary. Osamotniona, wewnętrznie rozdarta, będzie musiała stoczyć bezwzględną walką o czystość swojej duszy i ... ciała... / opis dystrybutora/
Od ostatniego filmu Barbary Sass-Zdort minęło 12 lat, podczas których rodzime kino nie znalazło ekwiwalentu dla jej twórczości. Reżyserka, która skrupulatnie realizuje filmy o kobietach, to w Polsce nadal ewenement. Nowe dzieło cieszy tym bardziej, że jego autorce nadal nie brakuje odwagi, by poruszać drażliwe kwestie. Pomysł na "W imieniu diabła" inspirowany jest wydarzeniami w klasztorze betanek w Kazimierzu Dolnym. Barbara Sass-Zdort podkreśla jednak, że jej film nie jest interpretacją tamtej historii; woli skupić się na problemie manipulacji. A ta jest podobno tylko o krok od wiary. Jak odróżnić jedną od drugiej, to pytanie, które Barbara Sass-Zdort próbuje zadać widzowi. /Artur Zaborski, miesięcznik FILM/

WSPANIAŁA I KOCHANA PRZEZ WSZYSTKICH

30 LISTOPADA (środa), GODZ. 20.00
3 GRUDNIA (sobota), GODZ. 16.00

Underbar och älskad av alla
Szwecja 2007, 106 min.

reżyseria: Hannes Holm
scenariusz: M?ns Herngren, Martina Haag
muzyka: Jesper Hörberg, Anders Lennartsson
zdjęcia: Göran Hallberg
obsada: Martina Haag, Nikolaj Coster-Waldau, Ellen Mattsson, Reine Brynolfsson, Katrin Sundberg, Per Sandberg

Bella jest niezależną aktorką, która raczej nie może pochwalić się wielkimi sukcesami. Dobiega 40-tki, jest sama, do tego wiecznie spłukana, a najlepsza przyjaciółka naciska na nią by coś zrobiła ze swoim życiem. Nic nie idzie po jej myśli, więc pewnego dnia postanawia ?upiększyć? swoje CV o zdolności akrobatyczne i rozesłać je do wszystkich agencji aktorskich. Na jej szczęście właśnie Ingmar Bergman kręci swój najnowszy film i potrzebuje aktorki ze zdolnościami akrobatycznymi. Bella otrzymuje rolę życia, ale w przeciągu miesiąca musi stać się mistrzynią salta?
Film powstał na podstawie bestsellerowej powieści pod tym samym tytułem autorstwa jednej z najsłynniejszych szwedzkich pisarek i dziennikarek, Martina Haag, która jednocześnie wcieliła się w rolę Belli w filmie. /opis dystrybutora/
"Wspaniała i kochana przez wszystkich" to lekka, urocza a poniekąd dziwaczna komedia. Opowiada historię aktorki z ambicjami, która uciekając się do kłamstwa doprowadza do swego upadku. Film, którego akcja głównie toczy się w Królewskim Teatrze dramatycznym w Sztokholmie ukazuje wesołe perypetie niektórych znanych szwedzkich aktorów. Nakręcony jeszcze za życia Bergmana w pełni pokazuje jego władzę nad teatrem. Słowa "Czuć tutaj obecność Ingmara/mistrza" w pełni oddają klimat filmu i stanowią kuszący wabik dla potencjalnego widza." /Gunnar Rehlin - Variety/

PINA

1 GRUDNIA (czwartek), GODZ. 18.00

Francja, Niemcy, Wielka Brytania 2011, 103 min.
reżyseria: Wim Wenders
scenariusz: Wim Wenders
zdjęcia: Hél?ne Louvart
obsada: Pina Bausch, Regina Advento, Malou Airaudo, Ruth Amarante, Rainer Behr, Andrey Berezin, Damiano Ottavio Bigi, Bénédicte Billet

Pina nie jest biografią zmarłej przed dwoma laty choreografki Piny Bausch. To raczej hołd złożony przez Wima Wendersa jej twórczości i hymn na cześć sztuki. W subtelnym, wyciszonym filmie niemiecki twórca staje w obronie najdelikatniejszych wartości - uczuć, piękna, szacunku dla drugiego człowieka. Reżyser zarejestrował najważniejsze przedstawienia artystki - Święto wiosny, Vollmond i Café Müller. Poprosił członków jej zespołu o wykonanie części układów na ulicach niemieckiego Wuppertalu. W filmie niemal nie padają słowa, środkiem ekspresji tancerzy jest ciało. /opis dystrybutora/
?Tańczmy, tańczmy, inaczej będziemy zgubieni?? słowa te, jako podtytuł najnowszego filmu dokumentalnego Wima Wendersa o Pinie Bausch, doskonale oddają przesłanie, które pozostawiła na zawsze światu ta wielka artystka. Dla Philippine Bausch, Piny, jak po prostu nazywano ją w artystycznym świecie, wybitnej niemieckiej choreografki i tancerki, taniec był całym życiem. To poprzez taniec obserwowała i opisywała otaczający świat, jego językiem tworzyła obrazy życia człowieka, prostych i skomplikowanych relacji międzyludzkich. W wieloletniej pracy artystycznej poszukiwała wciąż nowych rozwiązań, wzbogacała taniec współczesny innowacyjnymi środkami wyrazu. Jej zaskakujące, nowatorskie układy choreograficzne wywarły ogromny wpływ na obecne postrzeganie tańca współczesnego i teatru tańca. Ale przede wszystkim, Pina była niezwykle wrażliwą osobą, kochającą życie i ludzi, niezwykle ceniącą swoich tancerzy, którzy byli przez wszystkie lata pracy jej partnerami i przyjaciółmi. Film ?PINA? jest hołdem dla wspaniałej choreografki, tancerki i twórczyni niepowtarzalnego teatru tańca, który mimo jej śmierci niespełna dwa lata temu, wciąż żyje i tworzy nowe oblicze tańca i sztuki. /Anna Mrożek, Coolturka.com.pl/

NAJSZCZĘŚLIWSZA DZIEWCZYNA NA ŚWIECIE

2 GRUDNIA (piątek), GODZ. 16.00
4 GRUDNIA (niedziela), GODZ. 18.00

Cea mai ferici

tă fată din lume
Francja, Holandia, Japonia, Rumunia 2009, 90 min.

reżyseria: Radu Jude
scenariusz: Radu Jude, Augustina Stanciu
zdjęcia: Marius Panduru
obsada: Andreea Bosneag, Violeta Haret, Vasile Muraru, Şerban Pavlu,Andi Vasluianu, Diana Gheorghian, Alexandru Georgescu

Delia, młoda Rumunka przyjeżdża do Bukaresztu z rodzicami, żeby odebrać nagrodę, jaką wygrała w konkursie organizowanym przez producenta napojów gazowanych. Nagrodą jest piękny, nowy samochód. Delia musi jeszcze stanąć przed kamerą i wystąpić w reklamówce. Wszystko idzie gładko do momentu, kiedy staje się jasne, że Delia i rodzice mają inne pomysły na to, co zrobić z nowym autem. A sponsor konkursu potrzebuje uszczęśliwionej zwyciężczyni z olśniewającym uśmiechem? Złośliwa satyra i jednocześnie psychologiczny portret społeczeństwa zepsutego swoim zniewoleniem przez kapitalizm i konsumpcję. / opis dystrybutora/
Film jest satyrą na kapitalistyczną rzeczywistość, w której sprawnie produkuje się marzenia i gra ludzkimi pragnieniami, ale scenariusz Radu Jude i Augustiny Stanciu chwyta coś więcej ? pułapkę materialnych i emocjonalnych zależności między ludźmi. Tych, którym przeznaczono "małe życie" ? zbyt małe, by dokonać w nim jakiegoś spektakularnego szarpnięcia. (?)Radu Jude operuje wyzywająco prostymi środkami, jakby jego jedynym celem było czuwać w pobliżu bohaterki. W jego filmie jest wszystko, czego nie powinien zawierać sprzedający szczęście filmik reklamowy. Poczucie wyobcowania, znój wolno płynących minut i prawdziwe emocje, które kotłują się w bohaterce i nigdy nie znajdują pełnego ujścia. /Darek Arest, Filmweb.pl/

JANE EYRE

2 GRUDNIA (piątek), GODZ. 18.00
3 GRUDNIA (sobota), GODZ. 18.00
4 GRUDNIA (niedziela), GODZ. 16.00

Wielka Brytania 2011, 120 min.

reżyseria: Cary Fukunaga
scenariusz: Moira Buffini
muzyka: Dario Marianelli
zdjęcia: Adriano Goldman
obsada: Mia Wasikowska, Michael Fassbender, Jamie Bell, Judi Dench, Sally Hawkins, Holliday Grainger, Tamzin Merchant

Żadna miłość nie jest prosta, ale - jak narkotyk - odurza tylko pierwsza. Jane Eyre to opowieść, która wychował miliony nie zawsze rozważnych romantyczek na całym świecie. Współczesna ekranizacja to porywająca i zapierająca dech w piersiach historia o alchemii uczuć. Moc tego filmu utkana jest z marzeń kobiet o odnalezieniu miłości, która jest im przeznaczona na całe życie. Jane Eyre wpisuje się w najmodniejszy obecnie nurt filmowy. Trwa wielki powrót filmów kostiumowych na pierwsze pozycje światowych box office?ów. Sherlock Holmes, Piraci z Karaibów, czy Księżna podobnie jak Jane Eyre przenoszą widzów w świat, który istnieje tylko dzięki genialnej wyobraźni filmowych twórców. /opis dystrybutora/
Reżyser filmu, Kalifornijczyk Cary Joji Fukunaga zrobił klasyczną, niezwykle konsekwentną i wierną powieści Charlotte Brontë adaptację. Epoka wiktoriańska to zresztą jego ulubiony okres w historii, Wielka Brytania za czasów panowania królowej Wiktorii Hanowerskiej i wszystko, co wówczas miało miejsce, co się wydarzyło i powstało - literatura, obyczaje, moda - było przedmiotem studenckich badań Fukunagi nim związał się z wydziałem reżyserii. Czuć fascynację reżysera zarówno tytułową postacią, jak i ówczesną rzeczywistością. Jego Jane Eyre to, zgodnie z tym co napisała jedna z sióstr Brontë, niezależna, silna osobowość, uwikłana i w konwenanse i w poczucie przynależności do klasy. Ściśniętą gorsetem obyczajowość czuć w wykreowanym przez Fukunagę świecie, jednak na losach Jane zaważają inne czynniki - przede wszystkim poczucie godności osobistej, dążenie do wolności, próba wyzwolenia nie tyle od reguł i zasad ówczesnego protokołu zachowań, ile najważniejsza potrzeba, czyli chęć życia w zgodzie ze sobą. /Anna Serdiukow, Stopklatka.pl/

Bilety do kina w cenie 10 i 12 zł do nabycia w kasie kina oraz online w systemie EKOBILET na stronie internetowej i Facebooku. Można również zaopatrzyć się w Kartę Wiernego Widza, która równoważna jest 5 biletom ulgowym do zrealizowania w ciągu trzech miesięcy.

.