W czwartek, 25 lutego 2021, w ramach spotkań Dyskusyjnego Klubu Filmowego PROJEKCJA odbył się przedpremierowy pokaz animacji "Zabij to i wyjedź z tego miasta", a zaraz po nim rozmowa z reżyserem Mariuszem Wilczyńskim, którą prowadziła dziennikarka i krytyczka filmowa Adriana Prodeus.

"Zabij to i wyjedź z tego miasta" to przyprawiająca o dreszcze podróż w przeszłość własną i kraju, wywoływanie duchów ludzi i miejsc, terapeutyczna opowieść o rodzinie i wzruszający hołd dla przyjaźni. Pełnometrażowy debiut Mariusza Wilczyńskiego zrodził się z potrzeby zrozumienia, wybaczenia i miłości. W swojej autorskiej animacji reżyser wskrzesza dzieciństwo z całym jego bagażem udręk i zachwytów, przywołuje tych, którzy odeszli, by dać im nowe życie. Zanurzony w przywołanych z pamięci detalach, barwach, dialogach, dźwiękach, sytuacjach, głosach, „Zabij to…” staje się kroniką PRL-owskiego dzieciństwa i młodości przeżytej w czasach transformacji, opowieścią o zmieniającej się Polsce, o szarzyźnie nieoczekiwanie nabierającej rumieńców.

Pokazywany premierowo na Berlinale, wyróżniony na festiwalu w Annency, film zdobył Złote Lwy dla Najlepszego Filmu na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.