Od piątku, 2 października, w wirtualnej sali kina Rejs na platformie MOJEeKINO.pl będzie można oglądać filmy prezentowana w ramach 10. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego TRANSATLANTYK oraz 18. Festiwalu Filmowego OPOLSKIE LAMY.

Ze względu na sytuację epidemiczną coraz częściej organizatorzy dużych wydarzeń kulturalnych decydują się działać hybrydowo, udostępniając część programu w wersji online. Dzięki współpracy Stowarzyszenia Kin Studyjnych z Fundacją Transatlantyk Festival i Stowarzyszeniem Opolskie Lamy, już za moment użytkownicy platformy MOJEeKINO.pl będą mogli oglądać festiwalowe filmy nie ruszając się z domu.

Transatlantyk

W ramach festiwalu TRANSATLANTYK Online, wśród dziewięciu różnych sekcji znalazły się m.in. cykl Historia kina: kultura wstrząsu, w której będzie można zobaczyć oryginalne, prowokacyjne i zachwycające świeżym spojrzeniem filmy z różnych dekad i zakątków świata, Konkurs Polskich Krótkich Metraży, a także Konkurs Nowe Kino, czyli wybór najciekawszych premier z całego świata, włącznie z filmami nagradzanymi na najważniejszych festiwalach, wśród nich "Komedianci debiutanci" o aktorze, który prowadzi warsztat teatralny w więzieniu i planuje wspólnie z osadzonymi wystawić "Czekając na Godota", "Sole" - dwukrotnie nagrodzony w Wenecji dramat ze świetną Sandrą Drzymalską („Powrót”) w roli ciężarnej polskiej emigrantki Leny, która zgadza się sprzedać swoje dziecko bezpłodnej, bogatej parze oraz docenione przez selekcjonerów festiwalu w Cannes "Kino umiera, mój ojcieć także" - opowieść o reżyserze usiłującym pogodzić się z powolnym odchodzeniem swojego ojca.

Wśród festiwalowych tytułów znalazły się również takie, które dostępne będą wyłącznie na platformie Mojeekino.pl jak: „Gorączka”, „Po prostu”, arcyciekawy dokument o kulisach realizacji słynnego horroru „Egzorcysta” – „Na wiarę. 'Egzorcysta' Williama Friedkina”, czy najlepszy film afrykański XX wieku: „Podróż hieny" Touki Bouki.

Program wraz z harmonogramem projekcji dostępny jest na stronie festiwalu TRANSATLANTYK. Informację o biletach i akredytacjach można znaleźć tutaj.

 

Opolskie Lamy

W ramach festiwalu OPOLSKIE LAMY będzie można zobaczyć etiudy filmowe (fabularne, dokumentalne i animowane) autorstwa studentów i absolwentów filmówek, a także studentów kierunków związanych z filmem, które walczą w Konkursie Głównym. Oprócz tego zaprezentujemy dwa cykle filmowe:

Nowe Kino Rumuńskie przybliżające najnowsze dokonania tamtejszych twórców. W kolekcji znalazły się m.in. nagrodzony Kryształowym Globem w Karlowych Warach komediodramat Radu Jude „Nie obchodzi mnie, czy przejdziemy do historii jako barbarzyńcy” i zdobywca Złotego Niedźwiedzia na festiwalu w Berlinie „Touch Me Not” Adiny Pintilie.

Kino #Młodość to zestaw ukazujący różne aspekty młodości, jej blaski i cienie, radości i troski, a także obawy i problemy związane z wkraczaniem w wiek dorosły. W tym cyklu pojawi się m.in. „Monos”, „Letnia szkoła życia”, „Złe wychowanie Cameron Post”, „My!” i „Mając 17 lat”.

bilety na cykle filmowe: 15 zł (dostęp przez 48h)
bilety na filmy z Konkursu Głównego: 10 zł (dostęp przez 48h)