W ramach seansów DKF Projekcja, 17 czerwca o godz. 18:00, zapraszamy na pokaz filmu "Proste rzeczy" oraz spotkanie z reżyserem, Grzegorzem Zaricznym.

W ramach cyklu PO FILMIE zapraszamy w najbliższą niedzielę, 13 czerwca o godz. 18:00, na bezpłatny pokaz dokumentu "Cały ten cukier". Po seansie odbędzie się spotkanie i rozmowa z ekspertkami Poradni Promocji Zdrowia: dr nauk o zdrowiu, Magdaleną Tańską, oraz doradcą żywieniowym, Sylwią Laskowską, które poprowadzi Marzena Kutwa.

Czerwcowy program filmowych Rejsów obfituje w tytuły adresowane do młodego widza z powodów oczywistych, bo i okazji nie brakuje: Dzień Dziecka, zbliżające się wakacje oraz pierwsze turnusy półkolonijne.

Miło nam poinformować, że wraz ze wznowieniem działalności kina Rejs, wracają również czwartkowe seanse Dyskusyjnego Klubu Filmowego PROJEKCJA. Zaplanowaliśmy aż sześć klubowych spotkań, które w dużej mierze - co oczywiste i nieuniknione - upłyną pod znakiem tegorocznych Oscarów.

Drodzy Widzowie, po wielu miesiącach zamknięcia wracamy i robimy to, co umiemy najlepiej i kochamy najbardziej: szykujemy dla was repertuar. Pierwszy pokaz już w najbliższy piątek, 21 maja, o godz. 16.00.

Cykl “Czeski dla początkujących” wzbogacamy pokazem specjalnym wyjątkowego filmu “Jak Bóg szukał Karela”.

Już w najbliższy czwartek 13 maja 2021 roku rozpocznie się 18. Węgiel Film Festival. Wydarzenie organizowane jest przez studentów II roku Organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Ideą festiwalu jest prezentacja twórczości studentów uczelni filmowych z całego świata szerszej publiczności. 

Do wirtualnej sali kina REJS wracają nominowane do Oscara filmy krótkometrażowe.

Dzięki współpracy Ambasady Irlandii w Polsce, Screen Ireland i MOJEeKINO, w dniach 7-13 maja 2021 w wirtualnej sali kina Rejs, odbędzie się przegląd irlandzkich filmów krótkometrażowych.

Od 1 maja na MOJEeKINO ruszamy z cyklem CZESKI DLA POCZĄTKUJĄCYCH.

Drodzy Widzowie. Niestety, nie sprawdziły się nasze optymistyczne prognozy, że kina zostaną otwarte raczej wcześniej niż później. Na pocieszenie mamy dwa fakty: po pierwsze znamy datę powrotu i już teraz możemy szykować dla was filmową ucztę od 29 maja.