W dniach 4-5 listopada 2020 zapraszamy na bezpłatne pokazy w ramach Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja TY i JA.

To wydarzenie, które odbywa się w Koszalinie już od siedemnastu lat, z roku na rok gromadzi coraz więcej sympatyków. Celem Festiwalu jest integracja środowisk poprzez prezentację filmów o tematyce, problemach i życiu osób z niepełnosprawnościami.

Dzięki współpracy z różnymi podmiotami, widzowie z kilkunastu miast Polski mogą uczestniczyć w tak zwanych "małych festiwalach", oglądając zakwalifikowane do konkursu filmy za darmo. Bezpłatne wejściówki należy odebrać w kasie kina.

Wszystkie prezentowane tytuły będą wyświetlane z audiodeskrypcją. Osoby niewidome lub niedowidzące będą mogły pobrać specjalne odbiorniki przy wejściu do sali.

 

PROGRAM POKAZÓW

 

4 listopada /środa/ godz. 16:00

MOJE PIĘKNE MIASTO (My Beautiful City), reż. Elham Aghlari, Iran 2019, 29 min
film dokumentalny, wersja z polskim lektorem i angielskimi napisami

Hamed Paak to upośledzony w stopniu lekkim trzydziestosiedmioletni ojciec i mąż. Potrzebuje pracy, by utrzymać rodzinę, ale w związku ze swoim stanem zdrowia nie jest odpowiednio wynagradzany. Z drugiej strony organizacja wspierająca osoby z niepełnosprawnością nie kwalifikuje go do pomocy z powodu lekkiej formy upośledzenia.

Moje piękne miasto 1

NIEWINNOŚĆ (Innocence), reż. Ben Reid, Wielka Brytania 2019, 19 min
film fabularny, wersja z polskim lektorem

Pracownik domu opieki ginie, spadając z wysokości. Wydaje się, że to okropny wypadek. Kiedy detektyw przesłuchuje młodego mężczyznę z zespołem Downa, który jest świadkiem wydarzenia, odkrywa, że zbrodnia jest bardziej szokująca, niż ktokolwiek sobie wyobraża.

Niewinność 1

ŻYŁAM Z TOBĄ (I lived a Life with You), reż. Elena Martinez Santos, Hiszpania 2019, 15 min
film fabularny, wersja z polskim lektorem

Chloe zaczyna pracę jako pielęgniarka na oddziale hematologii onkologicznej. Jest przytłoczona nową sytuacją aż do momentu, gdy poznaje Laurę. Tę pacjentkę zapamięta na długo.

Żyłam z tobą 1

CO ZDARZY SIĘ JUTRO (What Happens Tomorrow), reż. Anastasia Shtandke, Rosja 2020, 13 min
film dokumentalny, wersja z polskim lektorem

Leisan przygotowuje się do Mistrzostw Europy w tenisie stołowym. Miłość rodziny i wsparcie bliskich przyjaciół pomagają jej opierać się stereotypom i odrzuceniu społeczeństwa. Matka Leisan chce za wszelką cenę pomóc córce w rozwijaniu talentu. Czy Leisan zdobędzie złoto w Mistrzostwach Europy w Finlandii?

Co zdarzy się jutro 1

 

5 listopada /czwartek/ godz. 18:00

ZOBACZYĆ NIEPODLEGŁOŚĆ (To See Independence), reż. Piotr Jasiński, Polska 2020, 10 min
film dokumentalny

Niewidomy chłopak Wojtek maszeruje w narodowo-patriotycznym pochodzie z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Po drodze spotyka różnych uczestników marszu. Bohater chce na własnej skórze poczuć, czym w dzisiejszych czasach jest patriotyzm? Czym dla Polaków jest niepodległość? Wojtek dochodzi do wniosków, których wielu z nas – choć widzi – często nie dostrzega.

Zobaczyć niepodległość 1

NA GÓRZE TYRRYRY (On the Top Tyrryry), reż Renata Kijowska, Polska 2019, 60 min
film dokumentalny

Bez litości! – chłopaki jej nie cierpią. Na Górze, jak sami mówią, to „półnormalny” zespół, bo połowę składu społeczeństwo uważa za niepełnosprawną. Adam, Robert i Kris mają gdzieś swoje dolegliwości, bardziej zajmują ich zwykłe problemy: alkoholizm, kłopoty rodzinne czy bezrobocie. To żadne przeszkody, by zagrać na największym festiwalu rockowym w tej części Europy. Czy im się uda? Czy występ coś w ich życiu zmieni?

Na Górze Tyrryry 1

UŚCISKÓW TWOICH MI POTRZEBA (I Need the Handshakes), reż. Andrej Kuciła, Polska 2020, 18 min
film dokumentalny, wersja z polskim lektorem

Gdzieś w dalekiej białoruskiej wsi, w niewielkim domu, 92-letnia Walentyna u kresu życia wertuje stare zeszyty córki. Wraz z nią wyruszamy w podróż przez nieznany świat człowieka, o którym „wszyscy zapomnieli”.

Uścisków twoich mi potrzeba 1