Kino REJS, wspólnie z Uniwersytetem Medycznym, Dyskusyjnym Klubem Filmowym Politechnika, Gutek Film oraz Stowarzyszeniem Kin Studyjnych, ma przyjemność zaprosić Państwa na wyjątkowe wydarzenie charytatywne. W dniach 29 - 31 stycznia na platformie Mojeekino.pl pojawi się możliwość nabycia 48-godzinnego dostępu do filmu „120 uderzeń serca” w cenie 15 zł.

Całkowity dochód z biletów zostanie przekazany na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem tegorocznego 29. Finału WOŚP jest zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

panorama

 

Dodatkowo w serwisie dostępna będzie również popularnonaukowa prelekcja Pani prof. dr hab. Brygidy Knysz - Kierownik Katedry i Kliniki Chorób Zakaźnych, Chorób Wątroby i Nabytych Niedoborów Odpornościowych Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Wykład Pani Profesor w ciekawy sposób pogłębi tematykę związaną z chorobą AIDS i wirusem HIV dostarczając wiele rzetelnych i przydatnych informacji z tego zakresu.

 

120 uderzen serca

 

120 UDERZEŃ SERCA

Porywający film o sile młodości i narodzinach pełnego pasji i furii ruchu sprzeciwu na początku lat 90. W filmie Campillo euforia spotyka rozpacz, a przyspieszone bicie serca przypomina tykanie odliczającego czas zegara. Bo o wyścig z czasem tu chodzi: są wczesne lata 90., epidemia AIDS zbiera we Francji żniwo przy cichej zgodzie rządu i koncernów farmaceutycznych. Aktywiści z paryskiego ACT UP starają się przerwać zmowę milczenia wokół choroby.

„120 uderzeń serca” to pełen pasji i furii portret młodości, rasowe, rozdyskutowane kino polityczne i poruszająca love story. To także zbiorowy portret pokolenia, chyba ostatniego, które tak namiętnie wierzyło w możliwość zmiany i w to, że politykę trzeba uprawiać na ulicach. Obraz Campillo jest powrotem do lat 90.: reżyser sam był aktywistą ACT UP, a jego partner zmarł na AIDS.

Film został nagrodzony Grand Prix MFF w Cannes 2017 oraz zdobył 6 nagród Cezara 2018, w tym dla Najlepszego Filmu oraz za Najlepszy Scenariusz Oryginalny.

 

Finał WOŚP mały

Sprzedaż biletów na film w wydarzeniu https://www.mojeekino.pl/show/wosp rusza 29 stycznia o godz. 9.00 – bilety po 15 zł.
Wykład będzie dostępny bezpłatnie po zalogowaniu na MOJEeKINO.