Wakacje na finiszu, czas najwyższy pomyśleć o nowym roku szkolnym. Żeby nie był sztampowy i nudny, a wręcz przeciwnie: ciekawy, inspirujący i efektywny. To możliwe, i w tej właśnie kwestii kino REJS przychodzi wam z pomocą.

NHEF 2023 logo

 

Dla uczniów, rodziców, nauczycieli i wychowawców mamy propozycję nie do odrzucenia: projekt Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. To oferta skierowana do przedszkoli i szkół każdego szczebla. Nabór trwa do końca września.

NHEF, czyli seanse opatrzone słowem wstępnym, omówieniami filmów i scenariuszami lekcji, to nie tylko wzbogacenie podstawy programowej poszczególnych przedmiotów szkolnych na każdym poziomie edukacji, ale także, a może przede wszystkim, doskonałe wsparcie programów profilaktyczno-wychowawczych szkół. Filmy, dopasowane do wrażliwości i możliwości młodego widza, wspomagają jego rozwój, uczą tolerancji i empatii.

Czym jest program NHEF, najprościej powiedzieć przedstawiając słowa klucze, czyli wartości, które towarzyszą uczniom i nauczycielom w trakcie rozmów oraz lekcji po seansach filmowych:
- przedszkole: emocje, komunikacja, ekologia, współpraca, podróże, rodzina, pokonywanie trudności
- szkoła podstawowa, klasy 1-3: przyjaźń, odwaga, wyobraźnia, emocje, film, świat, rodzina
- szkoła podstawowa, klasy 4-6: szacunek, zaufanie, akceptacja, marzenia, relacje, współdziałanie, szkoła
- szkoła podstawowa, klasy 7-8: samoakceptacja, dojrzewanie, uczciwość, odpowiedzialność, empatia, odporność psychiczna, internet

 

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z instruktorkami kina Rejs (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 507 846 243).

Rejestracja do programu on-line tutaj.

 

Pliki do pobrania:

Katalog NHEF dla przedszkoli

Katalog NHEF dla szkół podstawowych, klasy I-III

Katalog NHEF dla szkół podstawowych, klasy IV-VI

Katalog NHEF dla szkół podstawowych, klasy VII-VIII