Wielkimi krokami zbliża się 10. Międzynarodowy Festiwal Filmowy MŁODE HORYZONTY. Już za trzy tygodnie młodzi kinomani będą mogli wspólnie zasiąść przed dużym ekranem, by zobaczyć najciekawsze polskie i europejskie produkcje.

Na seanse zapraszamy do kina Rejs (al. 3 Maja 22, Słupsk) od 30 września do 7 października. Podczas dwóch weekendów pokażemy dziesięć pełnometrażowych filmów, w tym osiem tytułów, które biorą udział w konkursie głównym.

Choć wydarzenie dedykowane jest przede wszystkim młodym widzom (jeszcze w zeszłym roku festiwal nazywał się Kino Dzieci), a przy każdym tytule znalazła się informacja o sugerowanym minimalnym wieku odbiorcy, to doświadczenia ubiegłych lat pokazują, że festiwalowe propozycje swoją oryginalnością i wrażliwością potrafią zachwycić niejednego dorosłego. Dlatego jeśli nawet jesteście pełnoletni, ale szukacie wartościowych filmów, to MŁODE HORYZONTY jest również dla Was.

fot. Kicia Kocia pod choinkę

W programie tegorocznej edycji znalazło się pięć animacji: otwierające festiwal nowe przygody białej kotki znanej z książek Anity Głowińskiej  (Kicia Kocia pod choinkę); francuska opowieść o nieustraszonej myszce i jej kocim przyjacielu, którzy wyruszą do starożytnej Grecji (Pati i klątwa Posejdona).  Nie zabraknie historii pewnej białuchy, która postanawia wziąć sprawę w swoje płetwy i udowodnić innym morskim stworzeniom, że jest najdzielniejsza na świecie (Katak. Podwodna przygoda). W festiwalowym repertuarze znajdziecie także dwa filmy z krowimi przygodami: pierwszy opowiada o pewnej krasuli, której zamarzył się muuusical, ale najpierw musi wydostać się z tarapatów (Mama Mu na Gwiazdkę), a w drugim młoda rezolutna krówka wraz ze swym przyjacielem i króliczą detektyw szukają zaginionego magicznego nasiona (Zagadka Klary Muu)

fot. Katak. Podwodna przygoda

Kontynuując wątki detektywistyczne i sensacyjne - fani tego typu historii nie będą zawiedzeni i na filmach aktorskich. Znowu odwiedzimy magiczną szkołę, gdzie zwierzęta mają głos. Gdy jedni szykują przedstawienie na urodziny szkoły, inni kopią doły na dziedzińcu - kto za tym stoi? Rozwiązanie zagadki na seansie drugiej części Szkoły magicznych zwierząt. Tajemnicy szkolnego podwórka. Dla  tych uwielbiających dreszczyk emocji festiwal przygotował Nelly Rapp i sekret Mrocznego Lasu. Młoda ekspertka od potworów rusza tropem zaginionej mamy, by odnaleźć w lesie tajemnicze Lustro Śmierci.

fot. O psie, który jeździł koleją

Z historii chwytających za serca w programie znalazło się O psie, który jeździł koleją - współczesna interpretacja książki Romana Pisarskiego o tym samym tytule. Dla nieco starszych widzów polecamy Sea Sparkle - główna bohaterka Lena cieszy się beztroskim życiem w nadmorskiej miejscowości do momentu, w którym jej ojciec znika za burtą łodzi i nie wraca z kolejnej wyprawy. Ostatnim pokazem 10. Młodych Horyzontów będzie dokument Dziewczyńskie historie - Jagoda i Zuzia to dwie najlepsze przyjaciółki, a od ich rozmów i rozterek życiowych nie można się oderwać. 

fot. Dziewczyńskie historie

 

Bilety, dla dorosłych i dzieci w cenie 13zł, dostępne są w kasie kina oraz sprzedaży internetowej.

HARMONOGRAM SEANSÓW

30 września /sobota/ g. 13.00 KICIA KOCIA POD CHOINKĘ (3+)
30 września /sobota/ g. 14.00 - PATI I KLĄTWA POSEJDONA (5+)
30 września /sobota/ g. 16.00 - SZKOŁA MAGICZNYCH ZWIERZĄT. TAJEMNICA SZKOLNEGO PODWÓRKA (6+)
30 września /sobota/ g. 18.00 - SEA SPARKLE (10+)

1 października /niedziela/ g. 12.00 - KATAK. PODWODNA PRZYGODA (5+)
1 października /niedziela/ g. 14.30 - MAMA MU NA GWIAZDKĘ (4+)
1 października /niedziela/ g. 16.00 - NELLY RAPP I SEKRET MROCZNEGO LASU (9+)

6 października /piątek/ g. 18.00 - O PSIE, KTÓRY JEŹDZIŁ KOLEJĄ (6+)

7 października /sobota/ g. 11.00 - ZAGADKA KLARY MUU (5+)
7 października /sobota/ g. 16.00 - DZIEWCZYŃSKIE HISTORIE (9+)