W tym sezonie artystycznym zapraszamy na nowy cykl filmów dokumentalnych pod hasłem "Podróże ze sztuką".

Odchodzimy tym samym od typowych biografii, a przyglądać się będziemy dokonaniom największych artystów, wędrując po galeriach, miastach i epokach. Zaczynamy, jakżeby inaczej, od najgłośniejszej wystawy 2023 roku. Zapraszamy na kinową wycieczkę po legendarnym amsterdamskim Rijksmuseum, gdzie w 2023 roku miała miejsce największa w historii ekspozycja arcydzieł Vermeera.

 

Podróże ze sztuką baner

 

 

12 WRZEŚNIA GODZ. 18.00
17 WRZEŚNIA GODZ. 16.00

NOWY VERMEER. WYSTAWA WSZECH CZASÓW

Vermeer: The Greatest Exhibition

Wielka Brytania 2023, 95 min

reżyseria: David Bickerstaff

Nowy Vermeer plakat Nigdy nie było w historii wystawy, na której zgromadzono aż taką ilość dzieł Vermeera. Obrazy sprowadzono z muzeów rozsianych po całym świecie. Wypożyczono je między innymi z Narodowej Galerii Sztuki w Waszyngtonie, Irlandzkiej Galerii Narodowej w Dublinie czy Galerii Obrazów Starych Mistrzów w Dreźnie, a także z prywatnych kolekcji. Zostały na nią wypożyczone z całego świata najsłynniejsze płótna tego dawnego mistrza. Przyjrzymy się w detalach między innymi: „Dziewczynie z perłą”, „Geografowi”, „Mleczarce” („Dziewczynie nalewająca mleko”), „Uliczce”, „Pani piszącej list i jej służącej” czy „Kobiecie z wagą”. Łącznie w jednym miejscu zgromadzono aż 28 obrazów z około 37 przypisywanych Vermeerowi.

Bilety na wystawę w Rijksmuseum wyprzedały się w 24 godziny. Obejrzenie tego filmu w kinie jest jedyną szansą na zobaczenie tej wystawy. Po wystawie oprowadzi nas jej kurator i zarazem dyrektor Rijksmuseum – Taco Dibbits.

 

cykl PODRÓŻE ZE SZTUKĄ

 

wszystkie bilety w cenie 25,00 zł
dostępne w kasie kina oraz online:
ecobilet emcek