Przed nami kolejny rok filmowych spotkań DKF Projekcja im. Grażyny Bożek-Szczepłockiej. Obiecujemy, że nie zabraknie w nim najciekawszych, skłaniających do dyskusji produkcji, tytułów nagradzanych na najważniejszych światowych festiwalach, obrazów debiutantów jak i uznanych reżyserów, a także spotkań z twórcami. Rezerwujcie zatem czwartkowe wieczory, by w miłej i kameralnej atmosferze spędzić czas w kinofilskim gronie!

Na pierwszy seans w nowym roku zapraszamy już 4 stycznia. Klubowe pokazy otworzy komedia Dream scenario Kristoffera Borgli. Reżyser, znany polskiej publiczności jako twórca „Chorej na siebie”, kolejny raz sięga po tematy związane z kulturą internetu i fenomenem influencerów. Bohaterem jego najnowszego obrazu jest sympatyczny, ale nudny profesor akademicki Paul (brawurowa kreacja Nicolasa Cage’a), który niespodziewanie zyskuje popularność po tym, jak zaczyna pojawiać się z snach obcych ludzi na całym świecie.

Dream Scenario

fot. Dream Scenario

Tydzień później, 11 stycznia, będzie równie śmiesznie co tragicznie, a to za sprawą islandzkiej produkcji Matka siedzi z tyłu Hilmara Oddsson. Zabarwione czarnym humorem, wyjątkowe kino drogi, jest nie tylko opowieścią o wykonaniu ostatniej woli, ale również historią o spóźnionym dojrzewaniu mężczyzny, którego życie zostało zdominowane przez rodzicielkę.

Matka siedzi z tyłu

fot. Matka siedzi z tyłu

18 stycznia, przedpremierowo, pokażemy Anatomię upadku - trzymający w napięciu dramat sądowy, w którym poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, czy kobieta oskarżona o zabójstwo męża jest winna, staje się okazją do zajrzenia w głąb skomplikowanej relacji małżeńskiej. Obraz Justine Triet to jeden z najgłośniejszych tytułów roku, zdobywca Złotej Palmy w Cannes i niekwestionowany zwycięzca ostatnich Europejskich Nagród Filmowych.

Anatomia upadku

fot. Anatomia upadku

Na zakończenie miesiąca, 25 stycznia, sięgniemy po najnowszą produkcję greckiego reżysera Giorgosa Lanthimosa. Jego Biedne istoty to oparta na książce Alasdaira Graya historia młodej kobiety, która zostaje przywrócona do życia przez genialnego naukowca. Wyposażona w dorosłe ciało, ale z dziecięcym umysłem i naiwnością, Bella uczy się wszystkiego od nowa, dążąc jednocześnie do niezależności i wolności.

Biedne istoty

fot. Biedne istoty © 2023 20th Century Studios

Seanse klubowe odbywają się w każdy czwartek w sali kina Rejs (Emcek, al. 3 Maja 22) zawsze o godzinie 18:00 i rozpoczynają się prelekcją filmoznawcy Bartosza Murawskiego. Wszystkich, którzy mają ochotę porozmawiać jeszcze o filmie przy herbacie i ciasteczkach, zapraszamy po pokazach do sali Tango (wejście z holu kina).

Miesięczny karnet w cenie 52 zł można nabyć wyłącznie w kasie kina. Na seanse prowadzona jest również sprzedaż pojedynczych biletów, dostępnych stacjonarnie i online.

Do zobaczenia w Nowym Roku!