W ramach cyklu PO FILMIE zapraszamy widzów kina Rejs do rozmowy z zaproszonymi gośćmi na ważne społecznie tematy, której inspiracją jest wspólnie przeżyty seans.
 
CLUB ZERO FB wydarzenie
 
W najbliższą niedzielę, 3 marca, po filmie CLUB ZERO spotkamy się z ekspertkami Poradni Promocji Zdrowia: dr nauk o zdrowiu, Magdaleną Tańską, oraz doradcą żywieniowym, Sylwią Laskowską oraz pedagożką Małgorzatą Siupik-Winiszewską. Porozmawiamy o przyczynach różnego rodzaju zaburzeń odżywiania, a także zastanowimy się nad wpływem popularnych trendów w dziedzinie dietetyki i wellness na nasze zdrowie.
Początek seansu o godzinie 15:45.
 
Debaty w cyklu PO FILMIE zostały objęte Matronatem Słupskiej Rady Kobiet. 
 
Club Zero plakat1 marca, godzina 20.30
2 marca, godzina 18.00
3 marca, godzina 15.45
CLUB ZERO
Austria, Wielka Brytania, Francja, Dania 2023, 110 min
reżyseria: Jessica Hausner
scenariusz: Jessica Hausner, Géraldine Bajard
muzyka: Markus Binder
zdjęcia: Martin Gschlacht
obsada: Mia Wasikowska, Sidse Babett Knudsen, Amir El-Masry, Sam Hoare, Florence Baker
Do prywatnej szkoły przybywa pani Novak prowadząca zajęcia o świadomym odżywianiu. Bezgranicznie ufający jej uczniowie rozpoczynają kolejne odważne eksperymenty, które coraz bardziej się oddalają od bezpiecznych, zdrowych, proekologicznych praktyk w rodzaju „mindful eating”.
Hausner rozciąga swój film między zabawną i ostrą jak brzytwa satyrę a wstrząsający thriller. Tworzy opowieść o zawodnym systemie edukacji, egoistycznych rodzicach, a także zblazowanych i odklejonych od świata wyższych sferach – ten wątek miejscami przypomina szalony spin-off filmu „W trójkącie”. Club Zero mówi również o sztuce manipulacji i potrzebie bycia częścią społeczności – za wszelką cenę. Jak to u Hausner bywa, film jest wyrafinowany formalnie – każdy kadr perfekcyjnie skomponowano, a kolory w absolutnie każdej scenie są precyzyjnie dobrane.
 
3 marca - debata w cyklu PO FILMIE
spotkanie z pedagożką i ekspertkami z Poradni Promocji Zdrowia