Cieszymy się ogromnie z waszego zainteresowania pokazami filmu "Strefa interesów". Dziękujemy ❤

 

Strefa interesow cytat 16x9 v2

 

Chcąc zapewnić każdemu widzowi komfort i możliwość wyboru terminu, zaplanowaliśmy aż pięć dodatkowych seansów.

Zapraszamy do kontaktu z kasą kina - telefon: 507 846 243
lub do zakupu biletów on-line: https://bit.ly/StrefaInteresów

 

17 marca /niedziela/, godzina 20:00
18 marca /poniedziałek/, godzina 13:00
19 marca /wtorek/, godzina 15:45

2 kwietnia /wtorek/, godzina 18:00
3 kwietnia /środa/, godzina 20:00

 

 

STREFA INTERESÓW

The Zone of Interest
Polska, Wielka Brytania, USA 2023, 105 min

reżyseria: Jonathan Glazer
scenariusz: Martin Amis, Jonathan Glazer
muzyka: Mica Levi
zdjęcia: Łukasz Żal
obsada: Sandra Hüller, Christian Friedel, Ralph Herforth, Max Beck

 

Strefa interesów plakatW „Strefie interesów” brytyjski reżyser Jonathan Glazer przygląda się domowej idylli w czasach nazistowskich Niemiec. Rudolf wraz z żoną Hedwig oraz czwórką dzieci i psem mieszkają w przestronnym, pedantycznie czystym domu z wypielęgnowanym ogrodem i szklarnią. Celebrują rodzinne obiady, marzą o wakacjach w ukochanych Włoszech. W weekendy lubią popływać kajakami lub pospacerować po lesie z przyjaciółmi. Jednak zza ścian ich domu często dobiegają niepokojące odgłosy, a czasem rozpaczliwe krzyki, ponieważ Rudolf Höss jest komendantem obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.
„Strefa interesów” to porażające studium banalności zła, w którym nigdy nie jesteśmy świadkami ludobójstwa ani obozowej rzeczywistości. Wszystko, co brutalne, od czego chce się odwrócić wzrok, zostaje wypchnięte poza dom Rudolfa i Hedwig, hermetycznie zamknięte poza ich codziennym życiem. Rodzinną sielankę tylko od czasu do czasu zakłóca dym z pobliskich kominów obozu. Czy można urządzić sobie sterylny raj w cieniu cudzego piekła, tak aby jego ślady nie przeniknęły do świadomości i sumienia?

„Strefa interesów” to wybitna, w całości zrealizowana w Polsce, nowatorska reinterpretacja kina Zagłady, nagrodzona Grand Prix na festiwalu w Cannes oraz nominowana do Oscara w 5 kategoriach, w tym dla Najlepszego Filmu. To głęboko wstrząsające, otwierające oczy dzieło, które wychodzi poza ramy filmu – i przejdzie do historii kina.