DKF "PROJEKCJA" imienia Grażyny Bożek-Szczepłockiej zaprasza na ostatnie czwartkowe spotkania przed wakacyjną przerwą.

 

DKF czerwiec baner mały

 

 

Na czerwcowe propozycje DKF złożą się filmy gatunkowe, co raczej rzadko się zdarza w naszej klubowej ofercie. Będziemy oglądać kolejno: thriller, science-fiction, dokument oraz komedię.

Do granic foto

Na pierwszy ogień idzie produkcja hiszpańska. "Do granic" to thriller psychologiczny rozgrywający się niemal całkowicie w jednym pomieszczeniu. Oto para, planująca rozpocząć nowe życie w Stanach Zjednoczonych, zostaje zatrzymana na lotnisku przez służby imigracyjne. Przeciągające się przesłuchanie, niewygodne pytania i wychodzące na jaw sekrety mnożą wątpliwości i stawiają pod znakiem zapytania prawdziwą naturę relacji łączącej głównych bohaterów. Ten klaustrofobiczny film, zrealizowany przy pomocy minimalistycznych środków, dostarcza maksimum wrażeń. Przekraczanie granic zawsze jest niebezpieczne.

 

Królestwo zwierząt foto

W drugim tygodniu czeka nas uczta francuska. "Królestwo zwierząt", zdobywca aż pięciu Cezarów, jest historią z gatunku science-fiction. W niedalekiej przyszłości ludzkiej populacji zagraża epidemia niewyjaśnionych mutacji genetycznych. Dotknięci chorobą ludzie stają się hybrydami: zaczynają upodabniać się wyglądem i zachowaniem do zwierząt. Jedną z zarażonych osób jest żona głównego bohatera, który wraz z synem wyrusza na jej poszukiwanie.

 

20 dni WD

Nagrodzony Oscarem wstrząsający dokument "20 dni w Mariupolu" to nasza kolejna czwartkowa propozycja. Ten film to akt oskarżenia, z całą mocą ukazujący bezlitosne okrucieństwo wojny. Jego twórcą jest dziennikarz, który jako jedyny pozostał w tytułowym mieście i z narażeniem życia rejestrował rosyjskie zbrodnie wojenne i codzienne życie mieszkańców okupowanego Mariupola. Film ten pokażemy w ramach 22. Objazdowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie i będzie to seans bezpłatny. Wejściówki będą do odebrania w kasie kina Rejs.

 

Delikwenci foto 2

Czerwiec zakończymy prawdziwą petardą z południowo-amerykańskiego kontynentu. "Delikwenci" to nie tylko zdobywca Grand Prix na 23. MFF mBank Nowe Horyzonty, ale także jeden z niekwestionowanych przebojów ostatniego festiwalu w Cannes. Ta przezabawna, nieprzewidywalna, pełna fantazji i uroku opowieść rozpoczyna się jak dramat obyczajowy o sfrustrowanym monotonną egzystencją urzędniku, by nieoczekiwanie zamienić się w rasowy kryminał o napadzie na bank. A to wszystko w komediowym anturażu.

 

 

logo DKF

Seanse klubowe odbywają się w sali kina Rejs (Emcek, al. 3 Maja 22) zawsze w czwartki o godzinie 18:00 i rozpoczynają się prelekcją filmoznawcy Bartosza Murawskiego. Wszystkich, którzy mają ochotę porozmawiać o filmach przy ciastkach i herbacie, zapraszamy po pokazach na dyskusje do sali Tango (wejście z holu kina).

 

Ze względu na bezpłatny pokaz filmu "20 dni w Mariupolu" miesięczny karnet DKF "Projekcja" w czerwcu będzie kosztował 39,00 zł.
Karnet można nabyć wyłącznie w kasie kina. Kasa czynna jest od wtorku do piątku w godzinach 14-18. Kontakt: 507 846 243.
Na seanse prowadzona jest również sprzedaż pojedynczych biletów, dostępnych stacjonarnie i online.