Młodych widzów zapraszamy na przedpołudniowe pokazy filmowe połączone z bezpłatnymi warsztatami pod hasłem "Letnie Rejsy z filmem".
 
letnie rejsy baner
 
W pierwszym tygodniu wakacji od wtorku do czwartku (25 - 27 czerwca) proponujemy "Wielką przygodę Niny", przepiękną francuską animację o poszukiwaniu prawdziwego skarbu. Po seansie we wtorek będziemy malować kamienie w morskie motywy, w środę pod okiem instruktorki Rękodzielni Agaty Sasiuk wykonamy "Magiczną mapę", a w czwartek zagramy wspólnie w gry planszowe. Początek seansów o godzinie 11.00
 
Lipcowe pokazy dla młodych widzów otworzymy nową animacją ze studia Pixar, kontynuacją kultowego filmu "W głowie się nie mieści". W dniach 3 - 5 lipca po pokazach o godzinie 11.00 zapraszamy do sali Tango do wspólnej kreatywnej zabawy: w środę proponujemy warsztaty plastyczne, w czwartek gry planszowe, a w piątek malowanie kamieni.
 
Udział w warsztatach jest bezpłatny, wymagamy jedynie okazania biletu na pokaz wskazanego filmu.
Bilety do nabycia w kasie kina oraz on-line na stronie EKOBILETU.
Kasa kina REJS czynna jest od wtorku do piątku w godzinach 14-18 oraz pół godziny przed każdym seansem. W lipcu i sierpniu kino Rejs we wtorek będzie nieczynne.
 
Kup bilet on-line:
ecobilet emcek


Na warsztaty, jak zawsze, liczba miejsc jest ograniczona i obowiązują zapisy.
Kontakt do kina REJS: 507 846 243
 
Uwaga! Młodzi uczestnicy warsztatów, którzy w zajęciach uczestniczyć będą bez opiekunów, zobowiązani są przynieść ze sobą wypełniony i podpisany przez opiekunów dokument:
Karta zgłoszenia uczestnika zajęć SOK
 
 

25 - 27 czerwca, godzina 11.00
28 - 29 czerwca, godzina 14.00
30 czerwca, godzina 13.30

WIELKA PRZYGODA NINY

Wielka przygoda Niny plakatNina et le secret du hérisson
Francja, Luksemburg 2023, 82 min
reżyseria: Alain Gagnol, Jean-Loup Felicioli
scenariusz: Alain Gagnol
muzyka: Serge Besset

Życie bystrej Niny zostaje wywrócone do góry nogami, gdy jej tata traci pracę. 10-latka przygotowuje plan, aby pomóc swojej rodzinie. Razem ze swoim przyjacielem i rezolutnym mówiącym jeżem planują odnalezienie skarbu ukrytego w opuszczonej fabryce.

Tata Niny zawsze potrafi podnieść ją na duchu, a jego opowiadania pobudzają jej bujną wyobraźnię. Wszystko się zmienia, gdy zostaje zwolniony z pracy w fabryce. Kiedy ich życie traci kolory, Nina obmyśla plan, jak pomóc swojej rodzinie. Wraz z sąsiadem Mehdim oraz zaczarowanym rysunkowym jeżem, którego poznała dzięki swojemu uzdolnionemu tacie, postanawia włamać się do opuszczonej fabryki. Wspólnie spróbują odnaleźć skarb ukryty przez chciwego właściciela budynku. Dzięki sprytowi i zaufaniu, którymi darzą się nawzajem, krok po kroku przybliżają się do swojego celu. Wielka przygoda właśnie się rozpoczyna!

Nagradzany film nominowanych do Oscara twórców „Kota w Paryżu” to piękna i ujmująca animacja pełna napięcia, humoru i jedynej w swoim rodzaju przygody!

 

 

3 - 4 lipca, godzina 11.00
6 lipca, godzina 18.00
7, 10 - 11 lipca, godzina 16.00

W GŁOWIE SIĘ NIE MIEŚCI 2

W głowie się nie mieści 2 plakatInside Out 2
USA 2024, 96 min
reżyseria: Kelsey Mann

scenariusz: Meg LeFauve, Jon Zack
film w polskiej wersji językowej dla młodych widzów, wiek 7+

Kiedy Riley wraz z rodzicami opuszcza rodzinną Minnesotę i przenosi się do San Francisco, usiłuje dostosować się do nowej sytuacji. Jak każdym z nas, bohaterką kierują emocje: Radość, Strach, Gniew, Odraza i Smutek. Dorastanie bywa trudne. Nastoletkę czekają nie lada przygody. Chociaż Radość robi wszystko, by utrzymać pozytywną atmosferę, dziewczynce nie jest łatwo odnaleźć się w nowym mieście, domu i szkole.

Wyprodukowany przez Disneya i Pixara film "W głowie się nie mieści 2" to powrót do umysłu Riley, obecnie świeżo upieczonej nastolatki. Centrala sterowania przechodzi gruntowny remont, bo pojawiły się nowe Emocje: Radość, Smutek, Złość, Strach i Odraza, które dotąd z powodzeniem kierowały całym przedsięwzięciem, z pewnym wahaniem witają nowego przybysza - Niepewność. A to dopiero początek zmian, bo w pobliżu czekają już Zazdrość, Nuda i Zażenowanie…

 

 25 - 27 czerwca, 3 - 5 lipca
„Letnie Rejsy z filmem”
bezpłatne warsztaty dla młodych widzów /obowiązują zapisy/