Zapraszamy na lutowe spotkania Dyskusyjnego Klubu Filmowego PROJEKCJA im. Grażyny Bożek-Szczepłockiej. W tym miesiącu, ostatnim który poprzedza rozdanie nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej, skupimy się przede wszystkim na tytułach nominowanych do Oscara, zaś na koniec przypomnimy jeden z kultowych obrazów lat 90., który został okrzykniętego przez krytyków „filmem dekady”.
Nasze czwartkowe pokazy otworzy 6 lutego Kompletnie nieznany. James Mangold, reżyser pamiętnego „Spaceru po linie” o życiu Johnny'ego Casha, tym razem sięgnął do biografii Boba Dylana, by opowiedzieć o początkach artystycznej drogi amerykańskiego piosenkarza. W roli legendarnego muzyka nie tylko zobaczymy, ale też usłyszymy Timothée Chalameta, który wykonuje wszystkie utwory pojawiające się w filmie.
fot. Kompletnie nieznany ©2024 20th Century Studios
13 lutego pokażemy nagrodzony Srebrnym Lwem w Wenecji The Brutalist. Ponad trzygodzinna epopeja Brady’ego Corbeta to kronika bezkompromisowej wizji artysty i zarazem historia miłosna, która mierzy się z pojęciem amerykańskiego snu. Monumentalna a jednocześnie intymna opowieść o losach żydowskiego architekta węgierskiego pochodzenia, jest jednym z faworytów tegorocznych Oscarów i przez wielu uznawana za absolutne arcydzieło.
fot. The Brutalist
Tydzień później, 20 lutego, sięgniemy po najnowszy obraz buntownika irańskiego kina Mohammada Rasoulofa. Nasienie świętej figi to zrealizowany w całkowitym ukryciu, trzymający w napięciu film, który przygląda się dynamice rodzinnych relacji po tym, jak ojciec zostaje awansowany na sędziego śledczego, a na ulicach Teheranu wybuchają antyrządowe protesty.
fot. Nasienie świętej figi
Miesięczne spotkania zwieńczymy 27 lutego pokazem Nienawiści. Słynny film Mathieu Kassovitz choć wraca na kinowe ekrany z okazji 30-lecia premiery, okazuje się być dziełem niezwykle aktualnym. Zrealizowany w czerni i bieli, operujący paradokumentalnym stylem obraz, którego akcja zamyka się w 24 godzinach, opowiada o decydującym momencie w życiu trójki przyjaciół: Araba Saida, Żyda Vince’a i czarnoskórego Huberta.
fot. Nienawiść
Pokazy klubowe odbywają się w każdy czwartek w sali kina Rejs (Emcek, al. 3 Maja 22) o godzinie 18:00 i zwyczajowo rozpoczynają się prelekcją filmoznawcy Bartosza Murawskiego. Wszystkich, którzy mają ochotę porozmawiać jeszcze o filmie przy herbacie i ciasteczkach, zapraszamy po seansach do sali Tango (wejście z holu kina).
Miesięczny karnet w cenie 58 zł można nabyć wyłącznie w kasie kina. Na seanse prowadzona jest również sprzedaż pojedynczych biletów, dostępnych stacjonarnie i online.
Przypominamy, że oprócz cotygodniowych spotkań w lutym świętować będziemy 34. rocznicę powstania DKF PROJEKCJA, jak również kina Rejs, któremu klubowe spotkania dały początek. Z tej okazji organizujemy coroczny maraton Z MIŁOŚCI DO KINA, podczas którego na widzów czekają dwie nowości filmowe, konkurs z nagrodami oraz poczęstunek między seansami. Na wydarzenie obowiązują wyłącznie karnety w cenie 60 zł dostępne w kasie kina oraz online.