Poufne lekcje perskiego - seans DKF Projekcja

Kino
Termin: 2021-09-23 18:00

Miejsce: kino Rejs, al. 3 Maja 22

ecobilet emcek

Persian Lessons

Rosja, Niemcy, Białoruś 2020, 127 min 

reżyseria: Vadim Perelman
scenariusz: Ilya Zofin
zdjęcia: Vladislav Opelyants
obsada: Nahuel Pérez Biscayart, Lars Eidinger, Jonas Nay, Leonie Benesch, Alexander Beyer

W świecie, gdzie każdy dzień może być ostatnim, nie należy poruszać się według schematów.
Gilles poznaje w obozie niemieckiego oficera marzącego o otwarciu po wojnie restauracji w Teheranie. Ponieważ podał się za Persa, musi zacząć uczyć Niemca perskiego – języka, którego nie zna. Wymyśla go więc na poczekaniu – słowo po słowie, zdanie po zdaniu. Lekcje perskiego zaczynają wzbudzać podejrzenia i zazdrość więźniów oraz innych oficerów. Jeden fałszywy ruch może wiele kosztować…
„Poufne lekcje perskiego” to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, niewiarygodna historia młodego belgijskiego Żyda, który sprytem kupił sobie życie. Nagrodzony przez festiwalową publiczność film Vadima Perelmana, wielokrotnie docenianego przez krytykę reżysera (m.in. nominowany do Oscara w kategoriach najlepszy aktor i najlepsza aktorka „Dom z piasku i mgły”) to mistrzowsko zrealizowana, niebanalna opowieść, o tym, jak zbieg okoliczności i fanaberia ratują życie, a ciekawie przedstawiona relacja Niemiec - Żyd nie powtarza schematu filmów wojennych, a wręcz przeciwnie buduje nowy rodzaj napięcia.

POKAZ PRZEDPREMIEROWY W RAMACH DKF PROJEKCJA I 19. DNI KULTURY ŻYDOWSKIEJ.
Pokaz rozpocznie prelekcja, a po seansie chętnych zapraszamy do pozostania na ok. 30-minutowej dyskusji.

logotypy

Działalność DKF Projekcja jest realizowana przy współfinansowaniu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Miasta Słupska.

bilety: 18, 15, 13 zł

 

Telefon
507 846 243
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona WWW

 

Terminy


  • 2021-09-23 18:00