Imago

Kino
Ostatni termin: 2023-11-30 18:00

Miejsce: kino REJS, Emcek, aleja 3 Maja 22

ecobilet emcek

Polska, Holandia, Czechy 2023, 113 min

reżyseria: Olga Chajdas
scenariusz: Lena Góra, Olga Chajdas
muzyka: Andrzej Smolik
zdjęcia: Tomasz Naumiuk
obsada: Lena Góra, Bogusława Schubert, Mateusz Więcławek, Wacław Warchoł, Michał Balicki, Wojciech Brzeziński

Koniec lat osiemdziesiątych, Wybrzeże. Stary ład, z jego szarością i sztywnym gorsetem zakazów i nakazów, dogorywa. Nowy wciąż jeszcze się nie narodził. Ela, najmłodsza z dziewięciorga rodzeństwa, dopiero wchodzi w dorosłość, ale już wie, że w żadnym z tych światów się nie odnajdzie. Azyl dla swojej wyobraźni znajduje w trójmiejskiej kontrkulturze. Dryfuje niesiona wiatrem marzeń i głodu życia, dopóki rzeczywistość się o nią nie upomni.

„Imago” jest wielowymiarowym, postpunkowym dramatem psychologicznym o młodej kobiecie łaknącej życia pośród szarości PRL-u. To opowieść o inności, pragnieniu wolności, nieprzystosowaniu do otoczenia. O seksie, młodości i medytacji. Przede wszystkim jednak o głębokiej i nieoczywistej więzi między matką a córką.

Historia rozpoczyna się w Trójmieście w 1987 roku, a kończy w 1989, po pierwszych wolnych wyborach w Polsce. Jej tłem jest buntownicza trójmiejska scena muzyczna końca lat 80., kulturalny i społeczny fenomen tego okresu i zapowiedź rewolucyjnych zmian w Polsce. Imago to mocne i głośne kino o różnych odcieniach transformacji oraz
portret kobiety, jakiego w polskim kinie jeszcze nie było.

30 listopada godz. 18:00 - seans w ramach DKF Projekcja, po seansie zaplanowano spotkanie z aktorką Leną Górą, które poprowadzi dziennikarka Edyta Lubiak.

PISF UM

Działalność DKF Projekcja jest realizowana przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Miasta Słupska.

bilety: 18, 15, 13 zł / bilet w karnecie DKF: 13 zł

 

Telefon
507 846 243
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Terminy


  • 2023-11-30 18:00
  • 2023-09-22 18:00