Ośrodek Teatralny Rondo zaprasza 25 i 26 marca na monodram Natalii Sikory pt "Odpowiedź jedna - VETO" w reżyserii Stanisława Miedziewskiego Spektakl grany w ramach przeglądu sezonu 22-23 TRZY TEATRY.

Monodram, którego podstawowym - i wciąż aktualnym - tematem będzie samotność artysty w systemach totalitarnych, brak zgody artysty na zniewolenie, na podporządkowanie twórczości kolejnym systemom politycznym i na brak wolości słowa. To też sztuka o porozumieniu między artystami pomimo podziałów między ich narodami, o uchodźctwie i potrzebie pozostania człowiekiem. Bohaterką spektaklu będzie Marina Cwietajewa uważana za jedną z najważniejszych poetek XX w., która w wieku 49 lat popełniła samobójstwo. „Nie chciała umrzeć, ale jeszcze bardziej nie chciała przestać być człowiekiem.” – pisze o niej w artykule „Przy świetle sumienia” Józefina Inesa Piątkowska.

Sztuka wpisuje się w aktualną sytuację, jest artystycznym sprzeciwem wobec wojny, która toczy się tuż za naszą granicą. Sprzeciwem wobec każdej wojny. Jest wołaniem o człowieczeństwo.

 

wykonanie Natalia Sikora
reżyseria Stanisław Miedziewski
muzyka Dominik Strycharski

 

Spektakl został zrealizowany w ramach Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego finansowanego z budżetu województwa pomorskiego w roku 2023.

 

Bilety w cenie 40 zł dostępne na stronie 

25 marca, godz. 19:00 https://bit.ly/3ZuJD0y

26 marca, godz. 19:00 https://bit.ly/3IGcqIU

Bilety ulgowe i ze zniżką na Słupską Kartę Mieszkańca w cenie 30 zł dostępne wyłącznie w siedzibie teatru po ukazaniu dokumentu upoważniającego do zniżki. 

 

Spektakl ten bierze udział w plebiscycie "Słupska Nagroda Teatralna 2023".
Zachęcamy do oddawania głosów w formularzu dostępnym pod adresem: https://forms.gle/u3wSzUQLgxdN529c7

Wśród głosujących rozlosujemy nagrody rzeczowe i zaproszenia na spektakle.