Tytułowa oniryczność zaprasza do świata baśniowości i metafizyczności z lekkim przymrużeniem oka. Opowiedziana historia dotyczy prawd i wartości uniwersalnych, a tytułowy oniryzm ukazujany został jako widzenie senne, w którym zacierają się logiczne następstwa wydarzeń. Ta nierzeczywista wizja jest próbą zilustrowania samotnej wędrówki nie tylko w głąb światów: realnego i sennego, ale i podróżą w głąb siebie samego.

Teatr Osobliwy pracuje w OT RONDO w Słupsku od 2018 roku. Aktorami – amatorami są osoby z niepełnosprawnością intelektualną, zespołem Downa i trudnościami w komunikowaniu się. W 2021 roku Gazeta Świętojańska ogłosiła Teatr Osobliwy jednym z najciekawszych zjawisk na mapie teatralnego Pomorza. W roku 2023 Teatr Osobliwy zdobył Słupską Nagrodę Teatralną.

ONIRYCZNOŚĆ
wystąpi Teatr Osobliwy w składzie:
Karolina Czujko, Hanna Czyż, Oskar Jędrzejewski, Emilia Książek, Igor Kaczmarczyk, Julia Nitka, Karolina Poziarska, Julia Synakowska, Adam Szybliski, Karolina Żołecka.

scenariusz i reżyseria: Agata Andrzejczuk
scenografia: Viktoriia Sorokina, Agata Andrzejczuk
kostiumy: Svitlana Repiakh
choreografia: Anna Pietruszewska
światło: Maciej Sierosławski
dźwięk: Kamila Bilińska
grafika: Agata Sasiuk
współpraca dramaturgiczna: Stanisław Miedziewski.

Bilety w cenie 25 złotych dostępne w serwisie ekobilet.pl pod adresem https://ekobilet.pl/e/onirycznosc-spektakl-teatru-osobliwego-539743?evt=539743
oraz w kasie OT Rondo przy ul. Niedziałkowskiego 5a