Zarząd Główny Towarzystwa Kultury Teatralnej ogłosił rok 2024 dla Konkursu Recytatorskiego ROKIEM ZBIGNIEWA HERBERTA w finale turnieju recytatorskiego ufundowana zostanie Nagroda Specjalna za szczególnie wartościową interpretację utworu.

Słupskie Towarzystwo Kultury Teatralnej - Teatr Rondo i Słupski Ośrodek Kultury, jako organizatorzy eliminacji rejonowych postanowili tegoroczną edycję dedykować także pamięci Witolda Gombrowicza i Czesława Miłosza wpisując się w  coroczną tradycję polskiego Senatu, który ogłosił patronów na rok 2024.

Na eliminacjach powiatowych w Teatrze Rondo przyznana zostanie Nagroda Specjalna za interpretację utworów W. Gombrowicza,  Cz. Miłosza i Zbigniewa Herberta.  Tekst  może być częścią repertuaru wykonawcy lub może być wykonany dodatkowo.

Eliminacje dla rejonu Słupsk odbędą się w dniach 5-6 kwietnia 2024 w Ośrodku Teatralnym Rondo (próby i prezentacje konkursowe). Zgłoszenia do 22 marca 2024 do godz. 16.00.

Karty uczestnictwa można składać elektronicznie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tradycyjnie (wersja papierowa) na adres: Teatr Rondo, 76-200 Słupsk,  ul. M. Niedziałkowskiego 5a, (z dopiskiem na kopercie OKR 2021) lub osobiście.

Regulamin konkursu i wzory kart uczestnictwa do pobrania poniżej: 

REGULAMIN
Karta uczestnictwa (Turniej recytatorski i wywiedzione ze słowa)
Karta uczestnictwa (Turniej poezji śpiewanej)
Karta uczestnictwa (Turniej teatrów jednego aktora)

Prosimy jak co roku, o zwrócenie uwagi na potrzebę starannego wypełnienia kart, podania adresów i telefonów kontaktowych, autorów (w tym także tłumaczy)
i tytułów przygotowanego repertuaru.

Wszelkie pytania: Katarzyna Sygitowicz-Sierosławska, tel.: 692 320 926