Ośrodek Teatralny RONDO zaprasza 7 czerwca (piątek) o godzinie 19:00 na przedpremierowy pokaz spektaklu

"WŚCIEKŁY PIES" - adaptacja reportażu Wojciecha Tochmana

Reżyseria, adaptacja: Marcin Bortkiewicz
Autor tekstu: Wojciech Tochman
Wykonanie: Sebastian Słomiński
Kostiumy: Emilia Czartoryska


O spektaklu:
"Wściekły pies" na motywach reportażu Wojciecha Tochmana jest homilią księdza, skierowaną wprost do widzów (wiernych), którzy są świadkami spowiedzi grzesznika, homoseksualisty zaplątanego w sidła uzależnienia od seksu i cierpiącego pod jarzmem zakażenia wirusem HIV. Jego dramatyczne spotkanie z wiernymi jest wołaniem chorego o pomoc, bolesnym poszukiwaniem miłości bliźniego, współczucia i zrozumienia. Zaskakujący finał tej historii, każe nam - widzom - uświadomić sobie, że zarówno jako społeczeństwo, jak i zwykli - każdy z osobna - ludzie, nie jesteśmy gotowi na przyjęcie szczerego wyznania człowieka, który nie chce i nie ma już siły dłużej żyć w ukryciu.

Przedstawienie ma na celu pobudzać społeczną tolerancję w Polsce wobec osób z grupy LGBTAQ+, zwrócić uwagę chrześcijańskiego społeczeństwa na potrzebę niesienia pomocy każdemu choremu tak duchowo jak fizycznie, bez względu na jego status społeczny i przyczynę schorzenia. "Wściekły pies" niesie też przesłanie czysto profilaktyczne: badajmy się, uprawiajmy bezpieczny seks, zwracajmy uwagę na przejawy takich chorób społecznych jak seksoholizm, bądźmy wrażliwi na separację grup i osób odrzuconych ze względu na orientację seksualną.

Czas: 50 min

Bilety w cenie 30 zł dostępne są w serwisie EkoBilet pod adresem https://ekobilet.pl/e/wsciekly-pies-adaptacja-reportazu-wojciecha-tochmana-pokaz-przedpremierowy-559301?evt=559301

oraz w kasie Teatru Rondo przy ul. Niedziałkowskiego 5a

Twórcy:

Marcin Bortkiewicz
Reżyser, scenarzysta, dramaturg, aktor filmowy i teatralny. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego i Szkoły Wajdy. Debiutował krótkometrażowym dokumentem „Nauczanie początkowe”, wyróżnionym przez Jury na Krakowskim Festiwalu Filmowym w 2009 roku. Jego „Portret z pamięci” zrealizowany w Studio Munka w ramach programu „30 minut” był pokazywany w sekcji „Quinzaine des Realisateurs” na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes w 2012 roku. W 2015 roku zadebiutował fabułą „Noc Walpurgi”, wyróżnioną wieloma nagrodami na krajowych festiwalach, w tym Nagrodą Złotego Klakiera dla najdłużej oklaskiwanego filmu na Festiwalu Filmowym w Gdyni. W zeszłym roku do kin wszedł jego drugi pełen metraż pt.: „Tonia”, który obecnie można obejrzeć między innymi na Netflixie.

Sebastian Słomiński
Aktor, reżyser, pedagog teatralny, aktor głosowy. Absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie na wydziale Wiedzy o Teatrze. W 2019 roku zdał Eksternistyczny Egzamin na Aktora Dramatu ZASP w Warszawie. Na swoim koncie ma ponad 260 spektakli (współpracował z Teatrem Pijana Sypialnia, który również współzałożył). Prowadzi kilka grup teatralnych, w tym Teatr Ad Rem, a spektakle z jego studentami są laureatami wielu festiwali ogólnopolskich (Biesiada Teatralna w Horyńcu Zdroju, Ogólnopolski Festiwal Teatralny BLACKOUT, Ogólnopolski Festiwal Teatralny AFERA). Jest założycielem Alternatywnego Studia Aktorskiego. Regularnie czyta audiobooki dla EmpikGo czy Audioteki.