Wykonanie Teatr Tańca Enza Choreografia: Gabriela Keller-JanusDramaturgia: Stanisław Miedziewski.Tancerki: Klaudia Janus, Agnieszka Chmielnik premiera: 9 grudnia 2023r.   Gdybyś urodziła się wcześniej? Gdybyś kochała wcześniej? Czy świat pozwoliłby Ci na wolność? Kiedyś musiałaś być cicho, a dziś? Myślę, że dziś już nie musisz. Teatr Tańca Enza istnieje od ponad 20 lat. Na stałe pracuje i ćwiczy w Ośrodku Teatralnym Rondo w Słupsku. Na swoim koncie ma wiele różnorodnych spektakli, które wystawia na rondowskiej scenie. Choreografem Enzy jest Gabriela Keller-Janus, a od lat czynną pomocą służą jej Agnieszka Chmielnik i Klaudia Janus.
Wykonanie Teatr Tańca Enza Junior Przygotowanie wokalne: Aleksandra CybulaChoreografia: Gabriela Keller JanusPomoc choreografa: Agnieszka Chmielnik premiera: 22 czerwca 2023r.   Musicalowy sen, to spektakl pełen marzeń i abstrakcji. Usłyszą państwo utwory z najbardziej znanych tytułów Broadwayu i West Endu. W musicalową podróż zabrali widzów wokaliści ze Strefy Wokalu oraz tancerki z Ogniska Baletowego Enza.  
Spektakl Teatru Tańca Enza Junior Reżyseria i choreografia: Agnieszka Chmielnik Opieka artystyczna: Gabriela Keller-Janus Występują: Maja Gradoń,  Agata Kłos, Julia Giec, Aleksandra Woźniak, Michalina Olejniczak, Agnieszka Willecka, Misza Szcześniak, Kinga Dalecka, Maja Słowińska, Katarzyna Winnik, Marika Cecko, Emilia Wołoszyn. premiera: 22 czerwca 2024r.   Spektakl w wykonaniu Teatru Tańca Enza Junior. Zamykam oczy.  Głęboki wdech. Idę.  Nie patrzę ani w dół, ani przed siebie.  Nie wypuszczam powietrza.  Znasz ten dziwny ścisk w gardle? O tak, z zamkniętymi oczami jest lepiej.  Czy pamiętasz jak to było? Nie? No to Ci przypomnę.  Otul moją delikatność.  Tylko nie dmuchaj za mocno, bo spadnę.  
reżyseria i choreografia: Gabriela Keller-Janus śpiew: Aleksandra Cybula taniec: Natalia Olejniczak, Agnieszka Chmielnik, Karolina Kus, Maja Burska, Magdalena Tomaszewska, Martyna Majewska, Halina Stenka-Walach, Klaudia Michałowska oraz Łukasz Słowiński premiera: 20 listopada 2021r.   Nie łatwo wytłumaczyć, jak żyło się w PRL-u. Trudno było kupić mięso, ser, a nawet pieprz. Wszyscy chodzili w podobnych butach i płaszczach, w telewizji dostępne były dwa kanały, w warzywniakach królowały zielone pomarańcze z Kuby, a jedynym "oknem na zachód" były sklepy Pewexu i Baltony. Ta szara rzeczywistość miała również drugie, bardziej kolorowe oblicze. To muzyka i taniec, które na dobre rozpalały ciała i umysły ówczesnej młodzieży i dorosłych. Co pamiętamy, lub co chcielibyśmy pamiętać? Wraz ze spektaklem "Zielone pomarańcze PRLu" w sposób groteskowy i komiczny poszukamy odpowiedzi na te pytanie.
Występują: Maja Burska, Agnieszka Chmielnik, Martyna Majewska, Gabriela Keller-Janus Reżyseria: Gabriela Keller-Janus Choreografia: zespół Teatru Tańca Enza Film: Kuba Karnicki Premiera: 26 września 2020r.     Inspiracją dla wyreżyserowanego przez Gabrielę Keller-Janus widowiska tanecznego był olejny obraz hiszpańskiego malarza surrealisty Salvadora Dalego.
Choreografia: Gabriela Keller-Janus Asystent choreografa: Agnieszka Chmielnik Konsultacje aktorskie: Igor Chmielnik Multimedia: Kuba Karnicki wykonanie : Teatr Tańca Enza Junior premiera: 18 grudnia 2021r. 
Spektakl w wykonaniu Teatru Tańca Enza Reżyseria i choreografia: Gabriela Keller-Janus Premiera: 10 maja 2019r.  Spektakl to krzyk człowieka często rozdartego, szukającego poklasku w tłumie. Krzyk, czasami cichy, niesłyszalny, wpychający słowa w serce. Krzyk, który chce być zauważony. Kiedy nie potrafisz krzyczeć - dygoczesz?
choreografia Klaudia Janus i Martyna Majewska premiera: 2018 rok Wiara tkwi w człowieku - to inspiracja, duchowa moc.Bóg - to światło, dźwięk, głos?Czym lub kim jest Bóg?Odrobina boskości jest w każdym z nas.Bóg jest w Tobie. Jest we mnie.Ten mój Bóg to tak naprawdę ja. Mój Bóg jest najlepsza wersją mnie. Czy wszystko jest ze sobą połączone?Czy to co nazywamy boską interwencją jest połączeniem?
choreografia: Gabriela Keller-Janus, Klaudia Janus, Martyna Majewska i Agnieszka Chmielnik spektakl inspirowany twórczością Rene Magritte'a Premiera: 19 maja 2016 rok
choreografia i reżyseria: Gabriela Keller-Januswykonanie: Teatr Tańca Enza premiera: 2016 rok Na przełomie lat role mężczyzna - kobieta zmieniły swoje znaczenie oraz wartość. Jesteśmy w szybkim zmianie przemian płci, jednak pewne sytuacje i uwarunkowania nigdy się nie zmienią. Kobiety naszych czasów maja dużą potrzebę niezależności, coraz rzadziej potrafią iść na kompromisy. Droga, którą chcemy przejść przez życie staje się coraz trudniejsza. Z biegiem lat stajemy się bardziej świadome siebie, swojego ciała, swojej seksualności. Coraz częściej dokonujemy wyborów, których już nie żałujemy. Chcemy rozwijać swój potencjał, swoją kreatywność, moc i pasje. To, że jesteśmy kobietami widzimy każdego dnia w lustrze, nasze ciała tak piękne kryją w sobie tajemnice wiecznych zmagań samej z sobą. To spektakl o walce jak musimy stoczyć przez całe swoje życie ze swoim ciałem i umysłem. Czy uda nam się wygrać ten wyścig ?
choreografia i reżyseria: Gabriela Keller-Januswykonanie: Teatr Tańca Enzamuzyka: Zgagafari i Rzepczyno premiera: 2018 rok Przeniesiemy się w czasy zakończenia II wojny światowej, kiedy to ludność napływowa zasiedlała Ziemie Odzyskane, wyludnione po wyjeździe 12 mln Niemców. Spektakl ukazuje trudne losy społeczności, której przyszło odnaleźć się w nowym miejscu po traumatycznym doświadczeniu wojny. Wielokulturowość, w której trudno zbudować wspólną tożsamość może się okazać przestrzenią wymiany. Czy "droga na Północ" okaże się drogą do wyzwolenia, czy do zbiorowego zapomnienia?