Wykonanie Grupa Materia Prima Reżyseria, teksty piosenek, scenografia i kostiumy: Materia PrimaMuzyka: Krzysztof Rau, Wiktoria Nowosielska, Epidemic Sound, Materia Prima, Łukasz NagórnyOpieka artystyczna: Anna RauRealizacja światła: Maciej SierosławskiRealizacja dźwięku: Kamila BilińskaProjekt plakatu: Paweł SadowskiWystępuje grupa Materia Prima w składzie: Grzegorz Bednarz, Patrycja Dzienisz, Daria Jaworska, Martyna Kotowicz, Kalina Marczuk, Wiktoria Nowosielska, Krzysztof Pisarek, Dominika Pranga, Gabriela Sakowska, Natalia Skwierz. premiera: 18 stycznia 2024r.   Teatralizowany koncert autorskiej piosenki aktorskiej grupy Materia Prima.Liminalność. Zawieszenie pomiędzy jednym, a drugim, życiem i śmiercią, bytem i niebytem, tym, co jest i tym, co zdarzy się za jeden oddech.Przestrzenie liminalne fascynują - to miejsca, które czekają, a ich oczekiwanie jest tak intensywne, że aż odczuwalne. Gęstnieje, dusi, stuka o ściany serca. Każde miasto ma takie miejsca - egzystujące w tajemniczym rodzaju półświadomości i półsnu., zawieszone, czyhające, wabiące. W naszym pełno jest ciemnej, martwej wody. Śpiewamy to, o czym śpiewa patrząca przez nas otchłań.  
Wykonanie Aleksandra Cybula Scenariusz i reżyseria: Piotr KosewskiAranżacje muzyczne: Ariel Suchowiecki premiera: 29 października 2023r.   ,Moja Edith, to spektakl muzyczny z utworami Edith Piaf, w reżyserii Piotra Kosewskiego. Historia życia francuskiej artystki zawarta w ponadczasowych utworach muzycznych. Opowieść o poszukiwaniu prawdy, która jest ukryta w barwnych opisach o artystce. Zderzenie się z potęgą głosu, interpretacją i kunsztem artystycznym francuskiej pieśniarki. W postać Edith wcieli się na scenie Aleksandra Cybula, próbując przybliżyć widzom historię życia legendy piosenki francuskiej. Całość dopełnią aranżacje Ariela Suchowieckiego, któremu towarzyszyć będą muzycy.  
Wykonanie Grupa Materia Prima Scenariusz i reżyseria: Anna RauMuzyka: Miłosz Sienkiewicz i Anna RauMultimedia: Paweł Sadowski, Anna RauWystąpili: Łukasz Bartyzel, Paulina Chwał, Marcelina Iwanicka, Daria Jaworska, Natalia Kamińska, Nikola Kamińska, Agnieszka Kosmalska, Alicja Kowanda, Dorian Mrozik, Wiktoria Nowosielska, Kornelia Noga, Dominika Pranga, Gabriela Sakowska, Natalia Skwierz, Anna Rau.Scenografia: grupa Materia PrimaRuch sceniczny: Nikola Kamińska premiera: 19 października 2021r. "Pomór.Szeptowisko" - koncert/spektakl na podstawie słuchowiska pod tym samym tytułem. "Pomór.Szeptowisko" to eksperymentalne, etno-folkowe widowisko muzyczne oparte na legendach, klechdach i podaniach słowiańskich. Inspiracją do stworzenia pieśni były między innymi zbiory Kazimierza Władysława Wójcickiego, jednego z pionierów folklorystyki polskiej, ale też Edda Poetycka, najstarszy zabytek piśmiennictwa islandzkiego, legendy macedońskie, serbskie, bułgarskie i ukraińskie.Mimo, że źródła naszych inspiracji sięgają do dawnych czasów, tematyka wokół której oscylujemy jest całkiem współczesna - próbujemy przyjrzeć się pojęciu choroby, epidemii, pomoru przez pryzmat podań. W legendach nawet Śmierć można było obłaskawić, a chorobom nadawano kształt i podobieństwo człowieka.My dajemy im głos.Wykonawcami są młodzi, obiecujący artyści z grupy teatralno-wokalnej Materia Prima pod kierunkiem Anny Rau.  
Spektakl grupy Prawie Wszyscy Wystąpili: Rafał Łabroszewicz, Oliwia Kopacz, Anastazja Czernikowska, Jarema Bezdel, Małgorzata Burjan, Mateusz Lipiński, Dawid Bartczak, Dominika Langowska.Reżyseria: Małgorzata BurjanŚwiatło: Maciej SierosławskiDźwięk: Kamila Bilińska Premiera: 8 czerwca 2022r. Zdarzenie poetycko-teatralne pt. "Wieczór autorski", zainspirowane scenariuszem Elżbiety Pietrzykowskiej. Teksty użyte w przedstawieniu to wyłącznie fragmenty wierszy i tekstów Wisławy Szymborskiej, Tadeusza Różewicza, Mirona Białoszewskiego, Stanisława Barańczaka, czy Witkacego. Jest to lekko humorystyczna refleksja nad dzisiejszym światem i poezją, która wydaje się być zupełnie nieaktualna. Czym jest choćby dla samego Poety? Okazuje się, że poezja jest językiem uniwersalnym, można jej "użyć" do porozumiewania się, jak prozą, gorzko recenzować widziana rzeczywistość, lub też ulegać jej czarowi. Można się poezją sprzedać, odmłodzić lub zestarzeć. Można się nią znudzić lub się w niej zakochać. Każdy z bohaterów będzie miał okazję wybrać się na Wieczór Autorski, co z tego wyniknie?  
Spektakl grup Poczekalnia Snów i Warsztatowa NOVA Występują: Yelizaveta Bohdanova, Aleksandra Woźniak, Wiktoria Seńkowska, Zofia Walkusz, Viacheslaw Bielovusiak, Gabriela Majchrzak, Lena Horbacz, Oliwia Fira, Katarzyna Borek, Lena Arciszewska, Piotr Cerowski, Katarzyna Jachurska, Miłosz Patoleta, Nikola Myszko, Katerina Kutrenko i Nikola Chmyłko. Reżyseria i muzyka na żywo: Wiesław Dawidczyk. Premiera: 23 luty 2024r. Spektakl "Iwona?" inspirowany jest tekstem Witolda Gombrowicza pt. "Iwona, księżniczka Burgunda". Spektakl porusza aktualny temat akceptacji lub jej braku dla inności, otwartości na to, co nowe i obce, szukania własnej tożsamości. Nikt nie opowie tego lepiej, niż współczesna młodzież, szczególnie, że do obu grup teatralnych dołączyli w tym roku szkolnym rówieśnicy, którzy przyjechali do Słupska z ogarniętej wojną Ukrainy.  
Spektakl grupy Amanita Wystąpią i scenariusz współtworzyli: Małgorzata Ampulska, Antoni Duda- Lenda, Zofia Grądzka, Martyna Makowska, Julia Milewczyk, Ewa Pluta, Hanna Keler- Szamal, Apolonia Zalas.Reżyseria: Małgorzata BurjanŚwiatło: Maciej SierosławskiDźwięk: Kamila Bilińska Premiera: 12 kwietnia 2024r. Czy wiecie, co to takiego bullying?Początkowo o bullyingu mówiono w kontekście „tradycyjnej” przemocy, mobbingu i agresji. Obecnie coraz częściej pojęcie to stosowane jest na gruncie szkolnym oraz w społecznościach uczniowsko-koleżeńskich. Przemoc wśród dzieci i młodzieży zyskała nowe narzędzia i niestety ma się całkiem dobrze. Bywa subtelna, prawie nieuchwytna, często niezauważalna przez nauczycieli czy rodziców.W Polsce 48% uczniów w ciągu ostatnich kilu miesięcy doświadczyło przemocy ze strony rówieśników w szkole. Jeśli dodać jeszcze trudny dom, z którego pochodzimy, mamy gotową receptę na trudne, czasem przemocowe relacje w życiu dorosłym. Od szkoły wszystko może się zacząć. Czy jesteśmy w stanie jakkolwiek zatrzymać przemoc wśród dzieci? Jak zareagować, gdzie szukać pomocy? Scenariusz do spektaklu powstał w wyniku rozmów z grupą o ich własnych doświadczeniach. Jest pretekstem do poszukiwania odpowiedzi, w czym młody człowiek może znaleźć swoją wartość, kiedy każdego dnia spotyka się z negacją i poniżeniem. Niektórych taka szkolna katastrofa zahartuje, innych zatopi...bul...bul...  
Spektakl grupy Teatr Osobliwy Występują: Karolina Czujko, Hanna Czyż, Oskar Jędrzejewski, Emilia Książek, Igor Kaczmarczyk, Julia Nitka, Karolina Poziarska, Julia Synakowska, Adam Szybilski, Karolina Żołecka.Scenariusz i reżyseria: Agata AndrzejczukAsystent reżysera: Agata PietruszewskaScenografia: Agata Sasiuk i Agata AndrzejczukKostiumy: Łukasz SieniućŚwiatło: Maciej SierosławskiMuzyka: Kamila BilińskaGrafika: Agata Sasiuk Premiera: 9 listopada 2024r. Inspiracją do powstania spektaklu „Wysnute” stały się paramisi – baśnie cygańskie, zebrane w publikacjach: „Gałązka z Drzewa Słońca” Jerzego Ficowskiego, „Baśnie cygańskie” autorstwa Jana Mirgi oraz wierszach Bronisławy Wajs, noszącej cygańskie imię Papusza, z tomu „Lesie, ojcze mój”. Te przekazywane z pokolenia na pokolenie opowieści powstawały podczas wędrowania Cyganów ze swoimi taborami po drogach i bezdrożach, w dźwiękach muzyki i z wiatrem we włosach. Aż przywędrowały do Teatru Osobliwego, który czerpiąc z ich uniwersalnego charakteru oraz odkrywając w losach spotkanych tam bohaterów bliskie sobie wartości i motywy, wysnuł własną opowieść. Ta żywotność baśniowych tematów dała szansę aktorom na odzwierciedlenie doświadczenia interpersonalnego. W takim ujęciu baśń stała się punktem wyjścia do opowieść o sobie samym i otaczającej rzeczywistości. Projekt jest realizowany dzięki współpracy Kulturalnego Punktu Zapalnego i Słupskiego Ośrodka Kultury. Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Miasta Słupska, pochodzących z PFRON-u.
wg. "Czwartej siostry" Janusza Głowackiego. Występują połączone siły grup teatralnych POCZEKALNIA SNÓW i TEATR DOJRZAŁY:Katarzyna Borek, Patrycja Gorczyńska, Magdalena Jarząb, Kacper Bokacz, Danuta Magierska, Sylwia Smugała i Jerzy Zellma Scenariusz, reżyseria i muzyka na żywo: Wiesław Dawidczyk premiera: 22 maja 2021r.  
Grupy teatralne: Teatr Dojrzały, Poczekalnia snów, Nova Aktorzy: Małgorzata Burjan, Wiesław Dawidczyk Patrycja Gorczyńska, Katarzyna Borek, Magdalena Jarząb, Sylwia Smugała, Lena Arciszewska, Lena Sulima, Nikola Bobko, Hanna Filipek, Halina Staniszewska, Lena Rumuńska, Bartek Marzec, Karolina Kozłowska, Kacper Bokacz, Oskar Degórski, Jerzy Zellma, Danuta Magierska Reżyseria, muzyka, muzyka na żywo, teksty piosenek: Wiesław Dawidczyk Teksty piosenek, wokal: Małgorzata Burjan premiera: 4 listopada 2021 r. "BAJKI - NIE BAJKI" to spektakl inspirowany tekstami rosyjskiego artysty - Stiepana Pisachowa. Treść opowieści zawarta w literackiej narracji zdradza znamiona bajek, oscylując jednocześnie między podaniem ludowym i klechdą, nie wyczerpując jednocześnie konstytutywnych cech obu form. Narracja Pisachowa nie jest linearna, miesza ze sobą czasy, światy i wprowadza nowych bohaterów, nie mających żadnego związku z wcześniejszymi wydarzeniami. Podobnie luźno, swobodnie, a nawet nielogicznie pisarz traktuje zależności skutkowo-przyczynowe. Stąd trudność w scenicznej realizacji obrazów rosyjskiego twórcy, wymagająca wnikliwości i rozpoznania tematycznego.   W spektaklu nic nie jest, jak jest i wszystko jest, jak nie jest. Dlatego BAJKI - NIE BAJKI warto obejrzeć.
Scenariusz: Bożena Konarowska Reżyseria: Anna Rau Muzyka: Weronika Zimnoch Scenografia: Aleksandra Chrzan Aktorzy: Alicja Gierłowska, Iwo Bochat Projekt jest finansowany przez Gilead Sciences Poland. Premiera:  20 czerwca 2021 r.   Spektakl zaczyna się, jak wiele podobnych historii: dwoje młodych ludzi, impreza, alkohol, zbliżenie. Potem pojawia się wynikający z beztroski i niewiedzy problem: zakażenie HIV, którego można było uniknąć. Przedstawienie jest autorskim projektem zespołu Słupskiego Ośrodka Kultury opracowanym we współpracy z Aleksandrą Anuszewską, specjalistka ds. HIV/AIDS, doradcą w słupskim Punkcie Konsultacyjno-Diagnostycznym, mieszczącym się w w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku, który jest naszym Partnerem w projekcie . „Czy już wtedy wiedziałaś?” to sztuka przygotowana z myślą o młodzieży ze szkół ponadpodstawowych w Słupsku oraz studentach Akademii Pomorskiej, a poprzez planowane umieszczenie nagrania na YouTube – także z całej Polski. 
Wykonanie Grupa Materia Prima Muzyka: Miłosz SienkiewiczWokale: Anna Rau, Miłosz Sienkiewicz, Materia Primavj, instalacje: Paweł Sadowski, Anna Rau premiera: 11 lutego 2023r. BARAŃCZAK Δ DOMINANTA to projekt audiowizualny współtworzony przez aktorkę i reżyserkę Annę Rau, kompozytora i producenta Miłosza Sienkiewicza oraz grupę Materia Prima, łączący poezję śpiewaną z nowoczesnymi technikami wykonawczymi z gatunku muzyki elektronicznej i przenikaniem się mediów. W zamierzeniu będzie to hołd dla twórczości translatorycznej jednego z najznamienitszych współczesnych polskich poetów, krytyka literackiego i tłumacza - Stanisława Barańczaka. „Proponowałbym posłużenie się kategorią dominanty semantycznej (…). Aby to pojęcie właściwie zrozumieć, trzeba najpierw odrzucić podział na “treść” i “formę”. Zastąpić go powinno ogólne pojęcie znaczenia rozumianego jako pełnia semantycznego potencjału, zawierająca się zarówno w bezpośrednio dostępnych lekturze słowach i zdaniach, jak i w organizacji wypowiedzi.”_Stanisław Barańczak "Ocalone w tłumaczeniu"_ Projekt realizowany dzięki stypendium z Funduszu Popierania Twórczości Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.