wg. "Czwartej siostry" Janusza Głowackiego. Występują połączone siły grup teatralnych POCZEKALNIA SNÓW i TEATR DOJRZAŁY:Katarzyna Borek, Patrycja Gorczyńska, Magdalena Jarząb, Kacper Bokacz, Danuta Magierska, Sylwia Smugała i Jerzy Zellma Scenariusz, reżyseria i muzyka na żywo: Wiesław Dawidczyk premiera: 22 maja 2021r.  
Grupy teatralne: Teatr Dojrzały, Poczekalnia snów, Nova Aktorzy: Małgorzata Burjan, Wiesław Dawidczyk Patrycja Gorczyńska, Katarzyna Borek, Magdalena Jarząb, Sylwia Smugała, Lena Arciszewska, Lena Sulima, Nikola Bobko, Hanna Filipek, Halina Staniszewska, Lena Rumuńska, Bartek Marzec, Karolina Kozłowska, Kacper Bokacz, Oskar Degórski, Jerzy Zellma, Danuta Magierska Reżyseria, muzyka, muzyka na żywo, teksty piosenek: Wiesław Dawidczyk Teksty piosenek, wokal: Małgorzata Burjan premiera: 4 listopada 2021 r. "BAJKI - NIE BAJKI" to spektakl inspirowany tekstami rosyjskiego artysty - Stiepana Pisachowa. Treść opowieści zawarta w literackiej narracji zdradza znamiona bajek, oscylując jednocześnie między podaniem ludowym i klechdą, nie wyczerpując jednocześnie konstytutywnych cech obu form. Narracja Pisachowa nie jest linearna, miesza ze sobą czasy, światy i wprowadza nowych bohaterów, nie mających żadnego związku z wcześniejszymi wydarzeniami. Podobnie luźno, swobodnie, a nawet nielogicznie pisarz traktuje zależności skutkowo-przyczynowe. Stąd trudność w scenicznej realizacji obrazów rosyjskiego twórcy, wymagająca wnikliwości i rozpoznania tematycznego.   W spektaklu nic nie jest, jak jest i wszystko jest, jak nie jest. Dlatego BAJKI - NIE BAJKI warto obejrzeć.
Scenariusz: Bożena Konarowska Reżyseria: Anna Rau Muzyka: Weronika Zimnoch Scenografia: Aleksandra Chrzan Aktorzy: Alicja Gierłowska, Iwo Bochat Projekt jest finansowany przez Gilead Sciences Poland. Premiera:  20 czerwca 2021 r.   Spektakl zaczyna się, jak wiele podobnych historii: dwoje młodych ludzi, impreza, alkohol, zbliżenie. Potem pojawia się wynikający z beztroski i niewiedzy problem: zakażenie HIV, którego można było uniknąć. Przedstawienie jest autorskim projektem zespołu Słupskiego Ośrodka Kultury opracowanym we współpracy z Aleksandrą Anuszewską, specjalistka ds. HIV/AIDS, doradcą w słupskim Punkcie Konsultacyjno-Diagnostycznym, mieszczącym się w w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku, który jest naszym Partnerem w projekcie . „Czy już wtedy wiedziałaś?” to sztuka przygotowana z myślą o młodzieży ze szkół ponadpodstawowych w Słupsku oraz studentach Akademii Pomorskiej, a poprzez planowane umieszczenie nagrania na YouTube – także z całej Polski. 
Wykonanie Grupa Materia Prima w składzie: Łukasz Bartyzel, Paulina Chwał, Marcelina Iwanicka, Daria Jaworska, Natalia Kamińska, Nikola Kamińska, Agnieszka Kosmalska, Alicja Kowanda, Dorian Mrozik, Wiktoria Nowosielska, Kornelia Noga, Dominika Pranga, Gabriela Sakowska, Natalia Skwierz, Anna Rau Scenariusz i reżyseria: Anna Rau Muzyka: Miłosz Sienkiewicz i Anna Rau Scenografia: Grupa Materia Prima Multimedia: Paweł Sadowski Ruch sceniczny: Nikola Kamińska premiera : 26 marca 2022 r.   “Pomór.Szeptowisko” to eksperymentalne, etno-folkowe widowisko muzyczne oparte na legendach, klechdach i podaniach słowiańskich. Inspiracją do stworzenia pieśni były między innymi zbiory Kazimierza Władysława Wójcickiego, jednego z pionierów folklorystyki polskiej, ale też Edda Poetycka, najstarszy zabytek piśmiennictwa islandzkiego, legendy macedońskie, serbskie, bułgarskie i ukraińskie.Mimo, że źródła naszych inspiracji sięgają do dawnych czasów, tematyka wokół której oscylujemy jest całkiem współczesna - próbujemy przyjrzeć się pojęciu choroby, epidemii, pomoru przez pryzmat podań. W legendach nawet Śmierć można było obłaskawić, a chorobom nadawano kształt i podobieństwo człowieka.My dajemy im głos.
Wykonanie Grupa Materia Prima w składzie: Łukasz Bartyzel, Paulina Chwał, Marcelina Iwanicka, Daria Jaworska, Natalia Kaliszewska, Nikola Kamińska, Alicja Kowanda, Kornelia Noga, Dominika Pranga, Natalia Skwierz oraz Anna Rau Scenariusz i reżyseria: Anna Rau Muzyka: Robert Ochociński i Anna Rau Scenografia: Dominika Pranga, Natalia Kaliszewska, Natalia Skwierz, Anna Rau premiera : 12 marca 2021 r.   Tu nie będzie łatwego opisu. Tu nie będzie łatwego spektaklu. Nie będzie początku ani końca. Historia, którą opowiadamy, nie jest historią – jest krzykiem, buntem, sprzeciwem. To opowieść o braku stabilizacji, o maskowaniu się, poczuciu obcości i ucieczce, opowieść, którą każdy z nas długo nosił w zakamarkach serca. Budujemy koncert-lustro, ale to, kogo w nim zobaczycie, nie do końca zależy od nas… „Piosenki przeciwko ludzkości” to koncert piosenki aktorskiej w wykonaniu grupy teatralnej Materia Prima. Dwanaście utworów scenicznych, połączonych w jedną całość, bezlitośnie uderza w różne postawy społeczne, obnażając rozpad kontaktów międzyludzkich. W obecnych trudnych czasach, w sytuacji pandemicznej w której izolacja jest jednocześnie potrzebą i problemem, zyskuje to o wiele bardziej gorzki i ironiczny wydźwięk. Inspiracją do napisania tekstów piosenek była twórczość Doroty Masłowskiej, będąca jednym z ciekawszych zjawisk we współczesnej polskiej literaturze. Korzystając z groteski oraz niezwykle oryginalnego języka dotykają one ważnych i bolesnych problemów współczesnego świata: jego degeneracji, stereotypów narodowych, kondycji współczesnej rodziny, która nie potrafi znaleźć ze sobą wspólnego języka, pozorowanej komunikacji międzyludzkiej czy współczesnej kultury. Muzyka autorstwa Roberta Ochocińskiego i Ani Rau nie daje się łatwo sklasyfikować i wepchnąć w szufladkę. Zahacza o wiele gatunków, od rapu po disco, jednocześnie pozostając mocną, zapadającą w pamięć, hipnotycznie gęstą elektroniczną mieszanką. 
Spektakl w wykonaniu grupy Luźny Skład Reżyseria: Agata Andrzejczuk Scenariusz na podstawie "Burzy" Williama Szekspira Spektakl zrealizowany w ramach projektu "Teatralny Pasjans" Realizacja projektu polega na przygotowaniu i zaprezentowaniu spektaklu na podstawie jednego z tekstów Williama Szekspira. LUŹNY SKŁAD właśnie rozpoczął próby nad „Burzą” pod kierunkiem eksperta Teatru Szekspirowskiego – Marzeny Wojciechowskiej-Orszulak. Przez miesiące w gościnnym OT RONDO, dzięki współpracy ze Słupskim Ośrodkiem Kultury młodzież miała okazje zgłębiać warsztat aktorski, a następnie zaprezentować się w OT RONDO i na deskach Teatru Szekspirowskiego.  
Reżyseria i scenariusz: Marek Sadowski Muzyka: Patryk Skarbek-Tłuchowski Występują: Małgorzata Burjan, Marek Sadowski Premiera: 10 listopada 2018r. „Chłopem i babą stworzył nas Bóg” – koncert komediowo-romantyczny. Kolejne etapy zakochania, poszukiwań Drugiej Połówki i codzienne kłopoty bycia we dwoje; a wszystko to opowiedziane z lekkim przymrużeniem oka, z napisanymi specjalnie na tę okazję piosenkami. Klimatyczny koncert na dwa głosy, pianino i gitarę miał swoją premierę w Teatrze Gdynia Główna, skąd pochodzi reżyser, autor tekstów i główny aktor wydarzenia Marek Sadowski. Teraz przyszedł czas na Słupsk i Teatr Rondo, gdzie tworzą Małgorzata Burjan i Patryk Skarbek- Tłuchowski. 
Reżyseria: Wiesław Dawidczyk Muzyka i muzyka na żywo: Wiesław Dawidczyk Występują: Nikola Chmyłko, Oliwia Fira, Laura Gala, Dorota Galimska, Magdalena Jarząb, Monika Spaczyńska, Kamila Wasilewicz, Kacper Bokacz, Hubert Kroplewski, Łucja Mieliwodzka, Oskar Degórski Premiera: 11 kwietnia 2019r. Spektakl zrealizowany w poetyckiej konwencji bajki stwarza pozór opowieści dla dzieci, choć przemyca w sobie uniwersalne przesłanie również dla dorosłych widzów, dotykając problemu sprawiedliwości i jej istnienia.
Występują: Łukasz Bartyzel, Aleksandra Danielewicz, Wanesa Dyś, Marcelina Iwanicka, Julia Nawacka, Kacper Pranga, Amelia Smolińska Reżyseria i opracowanie wokalne: Anna Rau Muzyka: Krzysztof Rau Głosy z offu: Michał Studziński, MATERIA PRIMA, Anna Rau Montaż dźwięku: Robert Ochociński Premiera: 27 kwietnia 2019r. Śpiewniki domowe” - pół-recital, pół-spektakl oparty na motywach twórczości Stanisława Moniuszki. W siedmiu muzycznych obrazach zobaczymy opowieść o cyberprzestrzeni pełnej nienawiści, poczucia izolacji, strachu, samotności, miłości – słowem, o miejscu, w którym na co dzień przebywają młodzi twórcy spektaklu.  Karkołomny zabieg połączenia tekstów pieśni z moniuszkowskich „Śpiewników domowych” z komentarzami, memami, mniej lub bardziej anonimowymi hejtami wziętymi wprost z internetu czyni ten spektakl desperacką podróżą w czasie, próbą odnalezienia momentu, w którym człowiek człowiekowi przestał być... człowiekiem. To refleksja o języku, którym się posługujemy, o cienkiej granicy między żartem a obelgą, o tym, na co sobie pozwalamy wobec innych i na co innym pozwalamy wobec siebie. To również momentami opowieść o dotkliwej samotności i wołanie o pomoc. Przewrotne zestawienie archaicznie już, dla młodego pokolenia, brzmiących tekstów Czeczota, Zachariasiewicza czy Syrokomli z internetową nowomową, nadaje „Śpiewnikom...” nową jakość, w przekorny sposób je „aktualizując”.Zabieg ten pozostawia odbiorców z pytaniem – co tworzyłby Moniuszko dzisiaj? Do jakich tekstów pisałby swoje pieśni?Na te pytania szukamy odpowiedzi, wykorzystując w spektaklu wiersze Grzegorza Uzdańskiego, prowadzącego bardzo popularną na facebooku stronę „Nowe wiersze sławnych poetów” oraz fragmenty prozy Jakuba Żulczyka.Utwory ze „Śpiewników domowych” Moniuszki w innowacyjny sposób zaaranżował Krzysztof Rau – student piątego roku studiów kompozytorskich na Akademii Muzycznej we Wrocławiu. W nowej odsłonie zaskakują mieszanką elektroniki, połamanych dźwięków, zmienionej chromatyki, nadal jednak pozostają tymi samymi pieśniami – usłyszymy między innymi „Prząśniczkę”, „Pieśń wieczorną”, „Chochlika” i „Kozaka”. fot. Jadwiga Girsa-Zimny
Wykonanie: Anna Rau i Ilona Zaremba Reżyseria: Stanisław Miedziewski Scenariusz: Bożena Konarowska Premiera: 20 października 2019r. "Hanna i Hannelore" to realizowany przez Słupski Ośrodek Kultury projekt, obrazujący powojenną rzeczywistość Słupska, trudne relacje polsko-niemieckie i losy ludzi, dla których Słupsk w 1945 roku stał się domem, oraz tych, dla których przestał nim być. Projekt powstał we współpracy z Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku i przy wsparciu finansowym Muzeum Historii Polski i Miasta Słupska.Dopiero w 1945 roku Słupsk znalazł się w granicach Polski. Z tym stanem rzeczy wiązała się konieczność jego zasiedlenia. Według danych z pierwszego przeprowadzonego po wojnie spisu ludności Słupsk liczył 33 115 osób, w tym 32 026 osób ludności napływowej (przede wszystkim z kresów II Rzeczpospolitej oraz mieszkańcy Warszawy i jej okolic) i 1089 autochtonów.Projekt „Hanna i Hannalore” ma być wieloskładnikowym wydarzeniem kulturalnym przywracającym pamięć o skomplikowanych relacjach powojennych mieszkańców Słupska, ale też „opowieścią” o budowaniu życia od podstaw w nowej rzeczywistości polityczno-społecznej ziem odzyskanych.
Reżyseria i muzyka na żywo: Wiesław Dawidczyk Wykonanie: młodzieżowy teatr pOCZEKALNIA sNÓW w składzie: Oskar Baran, Karolina Błaszczyk, Kasia Borek, Monika Domaros, Maja Kalinowska, Kamila Kępska, Sylwia Smugała Premiera: 8 marca 2019r. Spektakl na podstawie wierszy Piotra Macierzyńskiego       fot. Krzysztof Piotrkowski